Reklamsız Sözcü

GSS Borç Sorgulama Bilgileri ve GSS Muafiyeti

GSS ile ilgili bilgi almak ve GSS borç sorgulama yaparak durumunuzu görüntülemek ile ilgili detaylı bilgiler haberimizdedir.

android-time 08:37
GSS Borç Sorgulama Bilgileri ve GSS Muafiyeti
GSS ile ilgili bilgi almak ve GSS borç sorgulama yaparak durumunuzu görüntülemek ile ilgili detaylı bilgiler haberimizdedir.

Sağlık hizmetlerinden yararlanmak için güvencesi olmayan ve bu nedenle ücretli olarak hizmet alarak mağdur durumda olan kişilerin bu sorununu çözmek ve güvenli bir şekilde kişilerin sağlık hizmetlerinden yararlanması sağlamak amacıyla Genel Sağlık Sigortası adıyla yeni bir sigorta oluşturulmuştur. Otomatik bir sisteme sahip olan Genel Sağlık Sigortası, kapsamına otomatik olarak kişileri almaktadır. Bu açıdan kişilerin yapması gereken en önemli işlem Genel Sağlık Sigortası durumunu kontrol etmek için GSS borç sorgulama yapmaktır. GSS borç sorgulama konusunda internet üzerinden sunulan hizmetlerden yararlanılması yeterli olacaktır.

GSS sorgulama hizmetleri için tercih edilecek olan uygulama e devlet üzerinden kullanıma açılmıştır. Bu açıdan kişilerin GSS borç sorgulama işlemlerini doğru ve sorunsuz bir şekilde tamamlayabilmesi için sisteme üye bilgileri ile giriş yapması gerekir. Giriş işlemlerinin ardından ise sistemde Genel Sağlık Sigortası adı ile yayınlanan hizmete tıklanması yeterli olacak ve hizmetin açılmasıyla birlikte kişilerin tüm GSS durumu ekranda yayınlanacaktır. Böylece hem bilgi almak hem de sigorta takibi yapmak oldukça kolaydır. Özellikle Genel Sağlık Sigortası'ndan yararlanıp yararlanmadığını öğrenmek isteyenlerin bu konuda mutlaka GSS sorgulama yapması gerekmektedir. Yapılacak sorgulama işlemlerinden herhangi bir ücreti alınmaması bu konuda avantaj sağlamaktadır.

GSS Muafiyet Mümkün mü?
Genel Sağlık Sigortası borcu olan ve hala sigortaya tabi olarak güvence altında bulunan kişilerin en çok merak ettiği ve istediği bir şey ise GSS muafiyetidir. Kişilerin herhangi bir prim ödemesi yapmak istemediğinden dolayı GSS hizmetinden muaf olmak istemesi, kişiler açısından her ne kadar mümkün olsa da bu konuda yapılan bir yasal düzenleme bulunmadığından kişilerin kendi isteklerine göre sistemden muaf olması mümkün değildir. GSS iptal olması için kişilerin sigortasının başlaması gerekir. Sigorta başlangıç ile birlikte Genel Sağlık Sigortası üzerinden alınan hizmetler de durdurulacaktır. Sigorta başlangıç dışında Genel Sağlık Sigortası'nın iptal edilmesi gibi bir durum söz konusu değildir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5326.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more