Reklamsız Sözcü

GSS Prim Borcu Sorgulama Rehberi (Resimli)

GSS’de öğrencilerin yapması gereken bazı GSS öğrenci işlemleri bulunur. GSS öğrenci işlemlerinin yapılmaması halinde öğrenciler GSS’ye dahil edilir.

android-time 09:17
GSS Prim Borcu Sorgulama Rehberi (Resimli)
GSS’de öğrencilerin yapması gereken bazı GSS öğrenci işlemleri bulunur. GSS öğrenci işlemlerinin yapılmaması halinde öğrenciler GSS’ye dahil edilir.

Öğrencilik döneminde kişiler öğrenim gördüğü için prim borçlanmasından muaftır. Bu konuda GSS öğrenci işlemlerinin yapılması yeterlidir. GSS öğrenci işlemleri için SGK'nın şubelerine gidilmesi ve öğrenci belgesinin verilmesi gerekir. Böylece sorun yaşanmadan prim borçlanması hakkında detaylar öğrenilebilir.

SGK GSS BORÇ SORGULAMA SAYFASI İÇİN TIKLAYINIZ

GSS Nasıl Kontrol Edilir?

Kişilerin SGK üzerinden herhangi bir işlem yapmasına gerek kalmadan GSS konusunda bilgi almak için GSS sorgulama yapması gerekir. Esgm-sgk bilgi paylaşım blog sitesinde yer alan GSS borç sorgulama yazısında kişilerin e devleti kullanabileceği belirtilir. Kişiler e devlet üzerinden kolay bir şekilde GSS sorgulama yapabilir. Bu açında sizler de GSS sorgulama konusunda sunulan online hizmetlerden yararlanarak kolay bir şekilde durumunuzu takip edebilirsiniz. GSS sorgulama için siteye giriş yapıldığında ilk olarak aşağıdaki gibi bir ekran görülür.

Bu ekranda e devlet üyeliği girişi istenir. Sorgulama.biz.tr blog sitesindeki SGK borç sorgulama yazısında da işlem için aynı ekrandan yararlanılacağı belirtilir. Bu bakımdan tüm GSS işlemleri için belirtilen uygulama sayfası kullanılabilir. Üyelik girişi sonrasında ise kişilerin genel sağlık sigortası ile ilgili detayları ekranda yayınlanır. Bu konuda örnek sayfa şöyledir;

Resimdeki örnekte GSS'den yararlanmayan ve borcu bulunmayan bir kişi görünür. Fakat kişilerin hizmetlerden yararlanması halinde sorgulama sonucunda prim borçlanması ile ilgili detaylar paylaşılır. Bu açıdan kişilerin prim borçlanmasını takip etmesi için detayların paylaşılması yarar sağlar. Online olarak yapılan GSS borç sorgulama sonrasında kişilerin borçları detaylı bir şekilde yayınlanır. Örnek bir sorgulama ise şöyle;

Resimde de görüldüğü gibi kişiler mevcut borçlarını gördüğü gibi ödemelerini de yapabilir. Bunun için kredi karıt ile ödeme adımları takip edilmelidir.

Merakla beklenen Yılmaz Özdil'in son kitabı "Mustafa Kemal" Plus abonelerine hediye.

Son güncelleme: android-time 15:4722.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more