Sözcü Plus Giriş

GSS Prim Boru Sorgulama ve SGK Online Web Tahsilat Uygulaması

Online olarak GSS borç sorgulama yapabilirsiniz. GSS borç sorgulama ile ilgili tüm detaylar haberimizin devamında bulabilirsiniz.

Güncellenme: 14:57, 26/11/2015
GSS Prim Boru Sorgulama ve SGK Online Web Tahsilat Uygulaması

Kişilerin sigortalı olarak sağlık hizmetlerinden yararlanamadığı durumlarda herhangi bir şekilde mağdur olmaması için Genel Sağlık Sigortası adıyla yeni bir uygulaması getirilmiştir. Türkiye’deki sigortasız kişilerin dahil edildiği GSS için online olarak borç sorgulama yapılması bu konuda bilgi sağlanmaktadır.  Sigortaya ait herhangi bir borcun olup olmadığını merak eden vatandaşlar GSS borç sorgulama yaparak bu konudaki bilgilere ulaşabilir. GSS borç sorgulama yapmak için e devlet üzerinden sunulan SGK hizmetinden yararlanılması gerekmektedir. Fakat GSS borç sorgulama ekranının açılması için ilk olarak sisteme üye bilgileri ile giriş yapılmasının yapılması zorunludur.

Sisteme erişim sağlandıktan sonra ekranda yer alacak olan bilgiler üzerinden yapılacak inceleme ile birlikte GSS hakkındaki tüm soru işaretleri giderilebilir. GSS borç sorgulama kapsamında kullanılacak bilgiler arasında borç bilgisinin yanı sıra ilgili hizmete dair pek çok detay da bulunmaktadır. Bu açıdan kişilerin online olarak yapacağı GSS borç sorgulama sonrasında tüm işlemler hakkında bilgi alabilmesi sayesinde bu konuda herhangi bir sorunda kalmayacaktır. GSS borç sorgulama sonrasında ekranda açılacak olan bilgiler sayesinde hangi tarihler arasında sigortalı olarak hizmet alındığı ve bu hizmetlere ait ne kadarlık bir borcun oluşuğu görülebilir.

GSS borç sorgulama yaparak borçlarını görüntüleyen kişilerin aynı zamanda ödeme yapması mümkündür. Genel Sağlık Sigortası kapsamında sağlık hizmetlerinden yararlanmak isteyen kişilerin borçlarını zamanında ödemesi gereken. Ödemelerde yapılacak aksaklıklarda borç birikimi ile birlikte sağlık hizmetlerinden yararlanma noktasında sorunlar çıkabilecektir. Bu nedenle kişilerin GSS borç sorgulama yaparak durumlarını kontrol altına alması ve ödemelerini de geciktirmemesi gerekmektedir Ödeme konusunda işlem yapmak isteyenlerin borç sorgulama sonrasında ekranda yer alan ödeme bağlantılarına tıklaması ve bağlantılar üzerinden ödeme ekranlarında istenen bilgileri girmesi yeterlidir. Kredi kartı üzerinden tahsil edilecek olan borç ile birlikte GSS hizmetlerinden sorunsuz bir şekilde yararlanmak mümkün olacaktır.

Yayınlanma Tarihi:08:22,