Sözcü Plus Giriş

Cumhuriyet Halk Partisi Samsun milletvekili adayı Şaban Sevinç, seçim çalışmaları kapsamında vatandaşlarla bir araya geldi.

Cadde ve sokakları dolaşan Sevinç, vatandaşların sorunlarını dinledi. AK Parti Samsun il yönetiminden Aleattin Bayrak'ın kendisi ile ilgili sözlerine değinen Sevinç, “Aleattin Bey sözlerimden rahatsız olmuş anlaşılan, doğruları konuşmak rahatsız edebilir, normal karşılıyorum.” dedi.

SİZ BU KADAR İHALEYİ GENCECİK YAŞINIZDA

Çiğdem Karaaslan hakkındaki düşüncelerinin arkasında olduğunu belirten Sevinç, ”Sayın Çiğdem Karaaslan hanımefendiye tekrar soruyorum ortada alınmış ihaleler var. Siz bu kadar ihaleyi gencecik yaşınızda nasıl aldınız? 89 tane devletten alınmış büyük ihaleden söz ediyorum. Çıkın konuşun, Samsun halkının kafasında ki soru işaretlerini yok edin o zaman. Hala yok konuşmam, susacağım diyorsanız o zaman bu işin arkasında ki bizim kuşkulandığımız şeyler haklılık payı kazanıyor.” diye konuştu.

‘HACİZ GÖNDERDİNİZ ŞİMDİ OY İSTİYORSUNUZ’

AK Parti'nin Samsun Milletvekili Adayı Orhan Kırcalı'yı da eleştiren Sevinç, şunları kaydetti: “Köylüye, çiftçiye istenilen fırsatları sunma, iş verme, çiftçinin üretiminin düşmesini sağla sonra borçlarını ödeyemeyince git evine haciz koy, eşyalarını al. Kardeşim önce sen bu insanlara bir iş olanağı sunacaksın ki, o insan da borcunu ödeyebilsin. Kim ister borçlu kalmayı? Sen o kadar Samsun'un, Bafra'nın köylerinde ki gariban ailelerin evlerini haciz et sonra git bir de oy iste. Aklım almıyor bu durumu. O ailelerin yüzüne nasıl bakabiliyorsunuz Sayın Kırcalı? O halk unutur mu bunları? Yazık, günah kaç çocuk ağladı iktidarınız yüzünden hiç düşündünüz mü?”