Haftanın Sinema Rehberi

Dünya çapında merakla beklenen film Grinin Elli Tonu bu hafta vizyonda olacak. İşte yeni haftanın Sinema Rehberi...

Haftanın Sinema Rehberi

GRİNİN ELLİ TONU
Fifty Shades of Grey
ABD yapımı romantik film 13 Şubat’ta sinemalarda olacak.

Başrollerini; Jamie Dornan, Dakota Johnson, Jennifer Ehle, Rita Ora ve Marcia Gay Harden’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Sam Taylor-Johnson yer alıyor.

IMDB Puanı: 3.4

Film Özeti

Edebiyat ögrencisi olan Anastasia Steele, genç girişimci Christian Grey’le röportaj yapmaya gittiğinde son derece çekici, zeki ve sinir bozucu bir adamla karşılaşır. Toy ve masum Anastasia, bu adama duyduğu arzu karşısında şaşkına döner ve adamın gizemli doğasına rağmen ona yakınlaşma arzusuyla yanıp tutuşur. Anastasia’nın güzelliği, zekâsı ve özgür ruhuna direnemeyen Grey de onu istediğini kabul eder, ancak şartları vardır…

Grey’in sıra dışı erotik istekleri karşısında şoka uğayan ama bir yandan da heyecana kapılan Anastasia tereddüde düşer. Büyük başarısına rağmen -çok uluslu şirketleri, uçsuz bucaksız serveti ve sevgi dolu bir ailesi vardır- Grey şehvete esir olmuş ve hükmetme hırsı olan bir adamdır. Çift, cüretkâr ve tutkulu bir fiziksel ilişkiye yelken açarken, Anastasia, Christian’ın karanlık sırlarını ve kendi gizli arzularını keşfeder.

UNUTMA BENİ
Still Alice

ABD yapımı dram filmi 13 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Kristen Stewart, Julianne Moore, Alec Baldwin, Kate Bosworth ve Hunter Parrish’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Richard Glatzer ve Wash Westmoreland yer alıyor.

IMDB Puanı: 7.5

Film Özeti

Columbia Üniversitesi'nde dil bölümünde profesör olan Alice Howland hayatta istediği her şeye sahiptir. Ona sadık bir kocası ve üç çocuğu vardır. Hayatı işiyle ailesinin arasında gidip gelmektedir. UCLA'de yaptığı bir konuşma sırasında konuşma için çok önemli bir kelimeyi bir türlü hatırlayamaz. Ailesinden gizlice göründüğü nörolog, çok kötü bir haber verir. Alice, Erken Başlangıçlı Alzheimer'a yakalanmıştır.

SENİ SEVİYORUM RIO
Rio, eu te amo

Brezilya yapımı romantik komedi filmi 13 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Vincent Cassel, John Turturro, Emily Mortimer, Jason Isaacs ve Harvey Keitel’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunu ise; John Turturro, Guillermo Arriaga, Nadine Labaki, Carlos Saldanha, Fernando Meirelles, Paolo Sorrentino, Stephan Elliott, José Padilha, César Charlone, Vicente Amorim, Sang-soo Im, Andrucha Waddington paylaşıyor.

IMDB Puanı: 5.6

Film Özeti

Aşk Şehirleri film serisinin 3. filmi, Paris ve New York’tan sonra bizleri Rio’ya götürüyor. 11 yönetmenin elinden çıkan 10 kısa filmden oluşan filmde Rio de Janeiro’nun değişik mahallelerinde yaşanan aşk hikayelerini anlatıyor.

Haftanın Sinema Rehberi Haftanın Sinema Rehberi

KATRAN

Türkiye yapımı korku filmi 13 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Wilma Elles , Yağmur Tanrısevsin , Lucia Oskerova , Cihan Toraman , Kahraman Sivri’nin paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Erşen Denk yer alıyor.

Film Özeti

Yeni bir hayata başlamak için kollarını sıvayan bir aile geçmişini bilmedikleri tehlikeli ve gizemli bir eve taşınır. Oldukça sakin başlayan günlerin ardından kısa sürede evin gizemli geçmişiyle yüzleşmek zorunda kalan ev halkı, bu lanetli geçmişin bir parçası olmak üzeredir!

KOD ADI: K.O.Z.

Türkiye yapımı polisiye film 13 Şubat’ta vizyonda.

Başrollerini; Turgay Tanülkü, Tolga Karel, Orhan Kılıç, Hakan Ural ve Yılmaz Gruda’nın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Celal Çimen yer alıyor.

Film Özeti

Yargı ve polis teşkilatındaki yapılanma; MİT Müsteşarının ifadeye çağrıldığı gece; Gezi olayları; 17 Aralık döneminde MİT tırlarına yapılan operasyonlar; 17 ve 25 Aralık operasyonlarıyla birlikte neyin hedeflendiği; savcı ve hâkimlerin imza attığı hukuk cinayetleri başta olmak üzere pek çok konu başlığı yer almaktadır.

NETEKİM KARAKOLU

Türkiye yapımı komedi filmi 13 Şubat’ta vizyonda.

Başrollerini; Birol Ünel, Deniz Sandalcı, Sinan Uğuz, İbrahim Özcan ve Elif Çetinel’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Yasin Korkmaz yer alıyor.

Film Özeti

1970 yılında Toroslar’ın eteklerinde yaşayan bir grup genç amatör olarak sinema filmi çekmeye kalkışır. Karşılaştıkları ilginç olaylardan dolayı film yarım kalır. 12 Eylül 1980 askeri darbesinde gençlerden birinin evinde çektikleri filme ait fotoğraflar, senaryo ve 16mm film makaraları bulunur. Gençler aksiyon filmi çekmek istemiştir. Başta film çekmeye çalışan gençler olmak üzere filmde oynayan bütün köylü silahlı suç örgütü kurmaktan ve gerilla eğitimi almaktan günlerce karakolda kalır ve sorgulanır. Köylünün ifadeleri doğrultusunda örgütün arkasında Stalin mi? Franko mu? Ya da Churchill (Çörçil) mı? Olduğu konusu da komutanın kafası karışmıştır.

YAV HE HE

Türkiye yapımı komedi filmi 13 Şubat’ta vizyonda.

Başrollerini; Ayşe Nil Şamlıoğlu, Başak Daşman, Yakup Yavru, Muhammed Cangören ve Cumhur Sarı’nın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Volkan Özgümüş yer alıyor.

Film Özeti

Doğu Anadolu'nun Cırtik köyünde doğan Sabri ile Medeni, hastalanan nenelerinin ilaç masrafları için sahip oldukları üç koyunu satmaya karar verir. İnternete verdikleri ilana İstanbul'dan müşteri çıkınca, İstanbul'a gitmeye karar verirler. Fakat hesaba katmadıkları bir şey vardır. Köyün, futbol düşkünü üç çocuğu da, İstanbul'da futbolcu olmak için onlarla gitmiştir. İstanbul'a gidip ilk iki koyunu teslim ettikten sonra, geriye kalan bir koyunun çalındığını fark ederler. Artık koyunu bulmadan geri dönmeyeceklerdir.