Haftanın Sinema Rehberi

Angelina Jolie'nin ikinci kez yönetmen koltuğuna oturduğu Boyun Eğmez ve ona vizyon arkadaşlığı eden 7 film vizyonda. İşte yeni haftanın Sinema Rehberi...

Haftanın Sinema Rehberi

ENİGMA
The Imitation Game

ABD yapımı gerilim filmi 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Keira Knightley , Benedict Cumberbatch , Mark Strong , Matthew Goode ve Charles Dance’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Morten Tyldum yer alıyor.

IMDB Puanı: 8.2

Film Özeti

Filmde, 2. Dünya Savaşı sırasında Almanların şifreli haberleşmelerinin kodlarını çözen Alan Turing’in Nazileri durdurma başarısı anlatılıyor.

BÜYÜK GÖZLER
Big Eyes

ABD yapımı biyografi filmi 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Amy Adams , Christoph Waltz , Terence Stamp , Krysten Ritter ve Danny Huston’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Tim Burton yer alıyor.

IMDB Puanı: 7.0

Film Özeti

Church filmde 1950’li yıllarda büyük gözlü çocukların resimlerini yaparak ünlenen ressam Walter Keane’i canlandıracak. Hudson ise Walter’ın eşi Margaret Keane rolünde olacak. Keane çifti boşanmaya karar verdiğinde, resimleri hangisinin yaptığı sorunu ortaya çıkacak.

KESKİN NİŞANCI
American Sniper

ABD yapımı aksiyon filmi 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Bradley Cooper , Sienna Miller , Kyle Gallner , Jake McDorman ve Owain Yeoman’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Clint Eastwood yer alıyor.

IMDB Puanı: 7.5

Film Özeti

Bahriye Komandoları’na katılan ve Irak’ta 150’den fazla insanın ölümüne sebep olan Chris Kyle (1974-2013) isimli askerin aynı isimli kitabından uyarlanan filmde Chris Kyle’ın askeri kariyeri ve yaşadıkları anlatılacak.

BOYUN EĞMEZ
Unbroken

ABD yapımı dram filmi 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Garrett Hedlund , Jai Courtney , Domhnall Gleeson , Jack O’Connell ve Alex Russell’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Angelina Jolie yer alıyor.

IMDB Puanı: 7.1

Film Özeti

“Torrance Kasırgası” takma adıyla da tanınan Louis Zamperini’nin (1917-2014) hayatının önemli bölümlerini anlatıyor. 1936’da Almanya’nın başkenti Berlin’de yapılan Olimpiyat Oyunları’na katılan ve erkekler 5 bin metre yarışında 8. olmasına karşın son 56 saniye içinde yaptığı atılımla Nazi Almanyası’nın lideri Adolf Hitler’in dikkatini çeken ve daha sonra onunla buluşan, ABD’nin II. Dünya Savaşı’na girmesinin ardından 1941’de Hava Kuvvetleri’ne katılan, B-24 savaş uçağı bombacısı olarak Pasifik’teki Funafuti Adası’na gönderilen, içinde bulunan uçağı, 1942’de kayıp bir uçağı aramak için düzenlenen arama kurtarma operasyonu sırasında okyanusa çakılan ve kazadan kurtulan 3 kişiden biri olan Zamperini’ye şiddetli travma sonrası stres bozukluğu teşhisi konuldu. Huzuru yaşamını Hıristiyanlık dinine adayarak bulan Zamperini, 1998’de 81. yaşgününde Japonya’nın Nagano kentinde düzenlenen Kış Olimpiyatları’nda da Olimpiyat Meşalesi’ni taşımıştı.

SİHİRLİ ORMAN
Into the Woods

ABD yapımı fantastik film 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Johnny Depp , Emily Blunt , Meryl Streep , Anna Kendrick ve Chris Pine’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğuında ise Rob Marshall yer alıyor.

IMDB Puanı: 6.3

Film Özeti

Kırmızı Başlıklı Kız, Sindrella, Rapunzel gibi klasikleşmiş pek çok çocuk masalının farklı kahramanları aynı filmde buluşsa ve bir cadı onları eğitse! Klasik Grimm karakterlerini farklı bir tarzda ve üstelik müzikal türünde beyazperdeye taşıyan film, bir cadı tarafından lanetlenen bir fırıncı ve eşinin hikayesini klasik masallarla bağlıyor.

MOMMY
Mommy

Fransa ve Kanada ortak yapımı olan dram filmi 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Suzanne Clément , Antoine-Olivier Pilon , Anne Dorval , Patrick Huard , Alexandre Goyette’nin paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Xavier Dolan yer alıyor.

IMDB Puanı: 8.3

Film Özeti

Diane kocasını kaybetmiştir. Kocasının ölümünden kısa süre sonra tek çocuğu Steve'i dikkat bozukluğu tedavisi için bir rehabilitasyon merkezine yatırır ama Steve kafeteryayı ateşe verince zorla uzaklaştırılır. Merkez görevlileri Diana'ya iki seçenek sunar, ya Steve'i kendi evine götürecek ya da ıslahevine gönderecektir. Islahevinde tedavisi imkânsız olduğundan oraya göndermek istemez. Ama bu durumda ona kendisinin bakması gerecektir.

HAYATIN KENDİSİ
Life Itself

ABD yapımı biyografi filmi 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Martin Scorsese , Werner Herzog , Ramin Bahrani , Roger Ebert ve Errol Morris’in paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise Steve James yer alıyor.

IMDB Puanı: 8.0

Film Özeti

Film ünlü Amerikalı film eleştirmeni Roger Ebert’ın hayat hikayesini anlatıyor.

Haftanın Sinema Rehberi Haftanın Sinema Rehberi

 

ALİ KUNDİLLİ
Koş Ali Koş

Türkiye yapımı komedi filmi 20 Şubat’ta vizyonda olacak.

Başrollerini; Cem Gelinoğlu , Sami Aksu , Ezgi Tombul , Zeynep Aktuğ ve Emre Mutlu’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda ise; Bülent İşbilen yer alıyor.

Film Özeti

Dost canlısı, namuslu bir karakter olan Ali Kundilli sigortalı bir işte çalışmayı rededen ve sürekli projeler üreten ve yaptığı icatların bir gün mutlaka farkedileceğine ve büyük başarı kazanacağına inanan biridir. Kendisiyle aynı dünyayı paylaşmış çocukluk arkadaşı Vedatla aynı mahallede yaşamaktadırlar. Ancak Vedat sisteme boyun eğer ve Ali ile aynı hayallerin peşinde koşmaktan vazgeçer. Çünkü Vedatın sevdiği kız olan Ayşe ile evlenebilmesinin şartı sigortalı bir işe girmesidir. Aynı şart Ayşe'nin ablası İlknur'a aşık olan Ali için de geçerlidir. Ancak Ali ilknur'u prensesler gibi yaşatmak istediği için hayallerinin peşinden koşmaya devam eder ve herşey Vedatla Ayşe'nin kına gecesinde bambaşka bir hal alır.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...