Sözcü Plus Giriş

Haftanın Sinema Rehberi

Ata Demirer ve Demet Akbağ uzun bir aradan sonra yeniden karşımızda... Bu hafta sinema rehberinde birbirinden güzel filmler sizi bekliyor.

Güncellenme: 09:51, 08/05/2015
Haftanın Sinema Rehberi

Niyazi Gül Dört Nala

Türkiye yapımı komedi filmi 8 Mayıs’ta gösterime giriyor.

Başrollerini; Ata Demirer, Demet Akbağ, Şebnem Bozoklu’nun paylaştığı filmin yönetmneliğini de Ata Demirer yapıyor.

Film Özeti

Profesör Veteriner Niyazi Gül, çocukluğundan bu yana hayvanlarla arası hep iyi olan, büyük-küçük baş fark etmez tüm hayvanların dilinden anlayan biraz sıradışı bir bilimadamıdır. İnsanların zevki için hayvanlara eziyet edilmesine, avcılığa, gerçek kürk tüketimine sonuna kadar karşıdır. Üniversitede dersleri hep eğlenceli geçen Niyazi Gül’ün bir de Hediye adında bir çalışanı vardır. Hediye hem Niyazi Gül’ün tüm işlerine koşturur hem de yıllarını verdiği gizli formülü bulması için deneylerine yardım eder. İzmir’de kendi halinde yaşayan Niyazi Gül’ün mütevazi hayatı Sultan Şahmerdan ve Rıza Kabakoz’un atlarını yarıştırma iddiası ile allak bullak olacaktır!

Peşimdeki Şeytan

ABD yapımı korku filmi 8 Mayıs’ta beyazperdede.

Başrollerini; Maika Monroe, Keir Gilchrist, Daniel Zovatto’nun paylaştığı filmin yönetmenliğini David Robert Mitchell yapıyor.

Film Özeti

Jay, yaşıtları gibi günlerini yakın arkadaşları ve ailesiyle geçiren sıradan bir gençtir. Bir gün hoşlandığı gençle birlikte şehir dışındaki bir harabeye gider ve sonrasında kendini baygın vaziyette bulur. Jay’in sıradan hayatı bu an itibarıyla deneyimlemeye başladığı tuhaf sanrılarla kabusa dönüşür. Peşinde birileri ya da bir şeyler tarafından izlendiğine emindir ve arkadaşlarıyla bir araya gelip kendini izleyen ürkütücü şeyden kurtulmanın bir yolunu bulmak zorundadır.

Şeytani Ruhlar

ABD-İngiltere ortak yapımı olan korku filmi 2 Mayıs’tan itibaren sinemalarda.

Başrollerini; Maria Bello, Frank Grillo, Cody Horn’un paylaştığı filmin yönetmenliğini Will Canon yapıyor.

Film Özeti

6 üniversite öğrencisi genç, Louisiana'da terk edilmiş bir evde, vahşice öldürmüş halde bulunur. Dedektif Mark Lewis bu cinayetlerin arkasını araştırmak için eve gidince mucizevi bir şekilde hayatta kalan John'u bulur. Polis ekipleriyle beraber eve gelen psikiyatrist Dr. Elizabeth Klein tüm cinayetlerin tek şahidi olan John ile konuşmaya başlar. John anlattıkça evde öldürülen 6 gencin, şeytani ruhlarla yaşadığı korkunç gerçekler ortaya çıkacaktır.

44. Çocuk

ABD , Çek Cumhuriyeti , İngiltere , Romanya ortak yapımı gerilim filmi 5 Mayıs’ta sinemalarda

Başrollerini; Tom Hardy, Noomi Rapace, Gary Oldman’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Daniel Espinosa yapıyor.

Film Özeti

Sovyet Birliği’nde Stalin döneminde geçen hikayede, devlet için çalışan gizli bir ajan ülkeyi çalkalayan bir seri çocuk cinayetini araştırmak için görevlendirilir. Örgütte gözden düştüğü için verilen bu görevde, ajan cinayetlerin üst seviyede bir parti lideri ile alakalı olduğunu ortaya çıkartacaktır.

Koro

ABD yapımı dram filmi 8 Mayıs’tanh itibaren izleyicileriyle buluşuyor.

Başrollerini; Garrett Wareing, Dustin Hoffman, Kathy Bates’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini ise François Girard yapmıştır.

Film Özeti

Başrolünde Dustin Hoffman’ın oynadığı Boychoir müzik konusunda yetenekli yetim bir çocuğun müzik hocası tarafından keşfedilmesi ve başarıya doğru yol almasını konu alıyor. Dustin Hoffman küçük yaştaki öğrencilerin yeteneklerini saklamalarını engelleyen disiplinli bir müzik öğretmeninin canlandırıyor.

Gizli Kusur

ABD yapımı dram filmi bugünden itibaren sinemalarda…

Başrollerini; Joaquin Phoenix, Josh Brolin, Owen Wilson2ın paylaştığı filmin yönetmenliğini ise Paul Thomas Anderson yapıyor.

Film Özeti

1980’lerin sonlarında Los Angeles’ta geçen hikayede özel dedektif Doc Sportello’nun aldığı son iş her zamankinden daha zor. Zira uzun zamandır görmediği eski sevgilisi yakın zamanda kayıplara karışmış ve kendisinden bu davayı çözmesi istenmiştir. Sportello davanın içine girdikçe işler daha da karmaşık bir hal alır ve bir noktadan sonra gizemin çözülmesi, asıl hedefi olmaktan çıkar.

Burgonya Dükü

İngiltere yapımı dram filmi 8 Mayıs’ta vizyondaki yerini alıyor.

Başrollerini; Sidse Babett Knudsen, Chiara D'Anna, Eugenia Caruso’nun paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Peter Strickland oturuyor.

Film Özeti

Evelyn, kelebekler üzerine araştırma yapan 30 yaşlarında bir kadındır. Her gün günlük ev işlerini yapmak için bir başka böcek türleriyle ilgili olan Cynthia'nın evine gider. Evelyn'den yaşça büyük olan Cynthia'nın soğuk ve acımasız tavırları onu daha zarif bir kadın olarak gösterirken, Evelyn'e karşı kötü davranmasının önüne geçmez. Cynthia'nın Evelyn'e kötü muamelesi her geçen gün artar, Evelyn'e verdiği görevler sınırları aşan ve aşağılayan noktalara gelir ancak Evelyn bu duruma hiç itiraz etmez….

Yugo ve Lala

Çin yapımı macera filmi 8 mayıs haftasında beyazperdede…

Başrollerini; Lu Liu, Lu Kui, Quanlin Meng’in canlandırdığı filmin yönetmenliğini ise Wang Yunfei yapıyor.

Film Özeti

Yönetmenliğini ve senarsistliğini Wang Yunfei’nin üstlendiği animasyon türündeki film, cesur küçük bir kızın hayvanlar dünyasındaki fantastik maceralarını konu alıyor. Film 2012’de Çin’de vizyona girdiğinde çok ilgi görmüştü. Seslendirmesinde Lu Kui, Liu Lu, Quanlin Meng Filmin müzikleri ise Sebastien Pan’a ait.

 

 

Yayınlanma Tarihi:09:43,