Haftanın Sinema Rehberi

Bu hafta beyazpedeye Türk filmleri damgasını vuruyor...

Haftanın Sinema Rehberi

Ölümsüz Aşk

ABD yapımı dram filmi 5 Haziran’da gösterime giriyor.

Başrollerini; Blake Lively, Michiel Huisman, Harrison Ford’un paylaştığı fantastik filmin yönetmen koltuğunda Lee Toland Krieger oturuyor.

Film Özeti

Bir çağ değişirken doğmuş olan Adaline Bowman, geçirdiği bir kaza sonucu hiç yaşlanmamakla ‘ödüllendirilir’. 29 yaşında yaşlanmamaya başlar ve yıllar boyunca insanlardan mümkün olduğunca uzak, izole bir hayat sürmek zorunda kalır. Bu süreçte dünyanın sıradışı değişimine de tek başına tanık olur ve bunun zorluğunu tek başına atlatmayı başarır. Bu yalnızlık kendisine hayran bırakacak Ellis Jones ile tanışına kadar sürer…

Yola Çıkmak

Türkiye yapımı dram filmi 5 Hziran’da beyazperdedeki yerini alacak.

Evren Erdem’in yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini; Ruhi Sarı, Ozan Bilen, İrem Altuğ paylaşıyor.

Film Özeti

Samet bir barın fedai çalışanıdır. Babasının yıllar önce evi terk etmesi onu da savurmuştur. Annesi ise kardeşi Emre ile yaşamaya başlamıştır. Samet uzun zaman sonra eve geri döner ve kardeşi Emre’ye babalarının izini bulduğunu söyler, babalarının yaşadığı yere birlikte gitmeyi teklif eder. İki kardeş geçmiş hesaplaşmalarını yapmak üzere babalarının yaşadığı Konya’ya doğru bir yolculuğa çıkarlar.

Olur İnşallah

Türkiye yapımı komedi filmi 5 Haziran haftasında izleyicisiyle buluşuyor.

Başrollerini; Çetin Altay, Arzu Yanardağ, Mesut Yar’ın paylaştığı filmin yönetmenliğini Tolga Baş yapıyor.

Film Özeti

Bir televizyon projesi için Antalya’daki Göbelek Köyü’nü ziyaret eden belediye başkanı ve heyeti, projeyi sunduğu köy muhtarı ile köylülerden olumlu bir cevap alamaz. Bunun üzerine yerel televizyon kanalını başka bir köye kurmaya karar veren başkan ve heyet yola çıkmak üzere hazırlanır. Ancak tam da bu esnada cimri bir adam olan Kıllı Mustafa’nın traktörü, başkanın makam aracına çarpar. Bu noktadan sonra işler iyice karışır.

Beni de Götür

Türkiye yapımı olan dram filmi 5 Haziran’da gösterime giriyor.

Avni Kütüklüoğlu’nun yönetmenliğini yaptığı filmin başrollerini; Vural Çelik, Çiğdem Suyolcu, Gürol Güngör üstleniyor.

Film Özeti

Ayşe, amcası ve yengesiyle yaşamaktadır. Aşık olduğu Ali’nin eğitimine devam etmek amacıyla İstanbul’a gitmesi sonucu, hayatındaki tek mutluluk kaynağını da kaybeder. Amcası ise Ayşe’yi şoför Ahmet ile evlendirmeye kararlıdır. Ayşe, Ahmet’i sevmiyordur, ama başka bir çaresi de yoktur. Ayşe’nin sevmediği bir adama mahkum edilişi ve yaşam savaşı büyük çaresizlikler içinde geçecektir…

Saint Laurent

Fransa-Belçika ortak yapımı olan biyografik dram filmi 5 Haziran’da beyazperdede…

Gaspard Ulliel, Jérémie Renier, Louis Garrel’ın başrollerini paylaştığı filmin yönetmenliğini Bertrand Bonello yapıyor.

Film Özeti

Fransız modacı Yves Saint Laurent, kariyerinin zirvesindedir. İsmini bir markaya dönüştürmüş ve dünyanın dört bir tarafına ihraç eder hale gelmiştir. Bu yoldaki en önemli yoldaşı olan Pierre Berge ile ilişkisi de inişli çıkışlı bir şekilde sürmektedir. Yıllar su gibi akıp giderken, hem ’68 devrimiyle sarsılan Fransa hem de kendi devrimiyle yüzleşen Saint Laurent, kendini fırtınalı bir sürecin içerisinde bulacaktır…

Şeytan-ı Racim 2: İfrit

Türkiye yapımı gerilim-korku filmi 5 Haziran haftasında Türkiye sinemasında yerini alacak.

Başrollerini; Derya Deniz Değirmenci, Emre Kılıç, Firuze Gamze Aksu’nun paylaştığı filmin yönetmenliğini Murat Toktamışoğlu yapıyor.

Film Özeti

Şeytan-ı Racim filminin devamı olan filmde, Bakırcı Mehmet Hoca kimliğine bürünen İblis’in intikam hikayesi devam ediyor. Zor bir çocukluk dönemi geçiren Aslı, dokuz yaşından itibaren yetimhanede büyür. Zorlu geçen bir ergenlik döneminin ardından, yıllar sonra, çocukluğunda ona musallat olan ve onu bir şekilde kontrol eden görünmez güç tekrar ortaya çıkar.

Ruhlar Bölgesi: Bölüm 3

ABD yapımı korku filmi 5 Haziran haftasında beyazperdedeki yerini alıyor.

Başrollerini; Dermot Mulroney, Stefanie Scott, Angus Sampson’ın paylaştığı filmin yönetmen koltuğunda Leigh Whannell yapıyor.

Film Özeti

Insidious serisinin üçüncü halkasında, Lambert ailesinin ilk iki filmdeki mücadelesinden ve Elise’in ruhlarla savaşından yıllar öncesine gidiyoruz. Quinn Brenner oyuncu olma hayalleri kuran bir genç kızdır ve son zamanlarda paranormal bir deneyimden geçmektedir. Quinn annesinin ruhunun, kendisiyle iletişim kurmaya çalıştığını hisseder. Aklındaki soru işaretlerine cevap bulmak için medyum arayışına başladığında ise yolu Elise ile kesişir.

Hayat Kitabı

ABD yapımı animasyon filmi 5 Haziran’da gösterime giriyor.

Seslendirmelerini; Diego Luna, Zoe Saldana, Channing Tatum’un yaptığı filmin yönetmenliğini Jorge R. Gutierrez yapıyor.

Film Özeti

Müzede tur rehberi olan Mary Beth, bir grup çocuğu müzede gezdirirken onları gizli bir odaya götürür ve burada yaşadıkları Meksika’daki San Angel kasabasının hikayesini anlatır. “Ölüler Festivali” hikayesi, dünyadaki tüm hikayelerin yazılı olduğu “Hayat Kitabı” adlı kitapta yer almaktadır. Bu grupta bulunan Manolo ve Joaquin ise aynı kıza aşık olan iki çocuktur. Manolo ailesinin kendisinden bekledikleri ve kendi hayalleri arasında sıkışıp kalır…

Marnie Oradayken

Japonya yapımı animasyon filmi 5 Haziran’da gösterime giriyor.

Seslendirmelerinmi; Sara Takatsuki, Kasumi Arimura, Nanako Matsushima’nın yaptığı filmin yönetmenliğini üstlenmiyor.

Film Özeti

Ghibli Stüdyosu’nun son filmi olarak sinema severlerle buluşacak olan Marnie Oradayken, terk edilmiş bir ev ve bu gizemli evin penceresinde görünen esrarengiz bir kızın hikâyesini perdeye aktarıyor. Klasik Ghibli konseptinin hakim olduğu filmde bütün öykü Anna’nın gözünden anlatılıyor. ..

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...