Sözcü Plus Giriş

HAK-İş’te şantaj skandalı

Hak-İş’e bağlı Hizmet-İş Sendikası’nda şimdi de “Şantaj skandalı” patlak verdi.

Güncellenme: 11:59, 26/05/2015
HAK-İş’te şantaj skandalı

Ali Ekber ERTÜRK / ANKARA

Taştekin, Soma maden faciasını protesto eden vatandaşlara ”Şerefsiz, alçaklar. Siz insan olamazsınız. Acılı günde her yeri yakıp yıkmak ne oluyor? Başbakan ile bir alıp veremediğiniz varsa, sandıkta hesap sorun. Allah belanızı versin” demişti.

“YUVANI YIKARIM”

Hak-İş'i karıştıran skandal, Hizmet-İş Kocaeli Şubesi Teşkilat Sekreteri Hamit Sevindik'in, Başkan Taştekin'in usulsüz harcamalar yaptığı, kişisel giderlerini sendikaya ödettiği iddialarını gündeme getirmesiyle başladı. Taştekin ise, “Yuvanı yıkarım” diyerek şantaj yaptı.

Sevindik de, Taştekin hakkında suç duyurusunda bulundu. Gebze Asliye Ceza Mahkemesi'nde 2006'dan beri görülen dava, geçtiğimiz hafta sonuçlandı.Taştekin, suçlu bulundu ancak cezası 5 yıl süreyle ertelendi. SÖZCÜ’nün ulaştığı Hamit Sevindik olayı doğrulayarak şunları söyledi:

“Mustafa Taştekin Hizmet-iş Kocaeli Şube Başkanıyken, ben de Teşkilat Sekreteri'ydim. Taştekin'in yolsuzluklarını yakaladık. Bunu, Genel Merkez'e, kayınçosu Başkan Mahmut Aslan'a ilettik. Oralı olmadı. Olayları kapatmam için Taştekin bana şantaj yaptı. Ben de boyun eğmedim. Mahkeme de şantajı teyit etti.”

Şantajdan hüküm giyen Mustafa Taştekin ise SÖZCÜ’ye, “Benim için olay artık geride kaldı. Hizmet-İş'ten de ilişiğimi kestim” dedi.

Yayınlanma Tarihi:11:57,