Halkalı’da film gibi soygun

İstanbul'da bir binanın bekçisinin ellerini ve ayaklarını koli bandıyla bağlayıp, 2 işyerinden soygun yapan 1`i çocuk 4 zanlı polis tarafından yakalandı.

Halkalı’da film gibi soygun


Habip ATAM (SÖZCÜ)

Küçükçekmece Halkalı Merkez Mahallesi’nde 2 ayrı işyeri bulunanan bir binaya geçtiğimiz perşembe günü saat 03.30 sıralarında 4 kişi geldi. Yüzleri maskeli olan şahıslar, binanin gece bekçisi Medeni K.’yı silahla etkisiz hale getirdi. Bekçinin ellerini ayaklarını koli bantıyla bağlayıp, ağzını bantlayan soyguncular içeriye girip katlara çıktı. Bir işyerinin kasasını açan 4 soyguncu, 20 bin lira parayı alıp üst kata çıktı. Buradaki çelik kasayı açamayan soyguncular, içinde 10 bin lira, bir miktar çek ve senet bulunan yaklaşık 150 kiloluk kasayı aşağıya indirdi. 4 zanlı para kasasını yükledikleri mininüsle kaçarken, Medeni K., işyerine gelen bir tanıdığı tarafından bağlı halde bulunarak kurtarıldı.

POLİSİ GÖRÜNCE KAÇTILAR

Kaçtıkları çalıntı minibüsle E-5’e çıkmak isteyen 4 soyguncu Sefaköy’de uygulama yapan polis ekiplerine denk geldi. Polisler aracı durdurmak istedi. Zanlılar ise gaza basarak yollarına devam etti. İzlerini kaybettiren soyguncuların minibüsü, Büyükçekmece’de terk edilmiş halde bulundu.

BİRİ ÇOCUK ÇIKTI!

Aracı inceleyen güven timleri, çelik kasayı bulanca, Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne haber verildi. Bölgeye yakın olan gasp ekipleri de yardıma koştu. Ormanlık bir alana saklandıkları belirlenen Serkan Y.(22), Hasan İ.(20), Muhammet O.(30) ve İ.B. (17) aramalarda gözaltına alındı. Gasp Büro Amirliği’nde sorgulanan 3 zanlı ile Çocuk Şube Müdürlüğü’ne götürülen İ.B. emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edildi.

İstanbul'da kanlı geceİstanbul’da kanlı gece

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...