Sözcü Plus Giriş

Edirne’nin Enez İlçesi’nde Hayvan Hakları Federasyonu (HAYTAP) Yaban Hayat Koordinatörü Ege Sakin’e ait çiftliğin bahçesindeki gölette koruma altında olan 3 kaz ve 4 ördek, kimliği belirsiz kişilerce tüfekle vurularak öldürüldü.

Olay, bugün akşam saatlerinde, Gaziömerbey Mahallesi’ndeki çiftlik evinde meydana geldi. HAYTAP Yaban Hayat Koordinatörü ve Enez Temsilcisi Ege Sakin’e ait Celalistan Çiftliği’nin bahçesindeki gölette yaralı ve hasta oldukları için koruma altında bulunan kaz ile ördeklere kimliği belirsiz kişilerce av tüfeğiyle ateş edildi.

Olayda 3 kaz ve 4 ördek telef olurken, bazıları ise yaralandı. Olay üzerine Sakin, polise başvurdu. Ege Sakin, polise verdiği ifadede, ikametindeyken silah sesine kalkıp baktığında tanımadığı birkaç kişinin bahçesindeki gölette beslediği kaz ve ördeklere ateş ettiğini ve içlerinden birini alıp biri beyaz, diğeri siyah renkli araca binip gittiklerini 3 kaz ve 4 ördeğinin ölmüş birkaç tanesinin de yaralı olduğunu söyleyerek, şikayetçi oldu.

Ege Sakin, sosyal paylaşım sitesi Facebook sayfası üzerinden yaptığı açıklamada, “Celalistan Çiftliği’nde tüfek sesleri ile uyandık. Yasaların uygulanmasından rahatsız olan ve bizlere gözdağı vermek isteyen eli tüfekli avcılar, çiftliğin tel örgüleri arkasından tüfeklerini doğrultmuş çiftliğin içine ateş ediyorlardı. Çiftliğin içinde yaşayan, pek çoğu hasta ve ya yaralı haldeyken bulunup çiftlikte bakıma ve tedaviye alınmış olan hayvanlardan bozkazlar, ördekler ve mekeler açılan ateş sonucu hayatlarını kaybettiler. Derhal polis ve jandarma ile temasa geçtik. polise ifade verdik ve şahıslar hakkında şikayetçi olduk. Çiftliğe silahlı saldırıda bulunan avcıların kimlik tespiti çalışması devam ediyor” dedi. Olayla ilgili başlatılan soruşturma sürüyor.

Yayınlanma Tarihi:19:33,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more