Hem annesini hem oğlunu dolandırdı!

Sakarya'da kendini savcı olarak tanıtan Kadir Çiftçi, hem anneyi hem oğlunu dolandırdı.

Hem annesini hem oğlunu dolandırdı!

Şanlıurfa’dan gelip Sakarya’da bir otele yerleşen Kadir Çiftçi, metropol ilçelerden Serdivan’da yaşayan anne ile oğlu aynı anda arayarak ‘Savcıyım, yakınınız gözaltında ve kurtulması için para gerekiyor’ diyerek yaklaşık 6 bin lira dolandırdı.

Ancak dolandırıcı, durumundan şüphelenen polisin teknik takibi sonucu kısa sürede yakalandı.

Şanlıurfa’dan gelip Adapazarı’nda bir otele yerleşen 22 yaşındaki Kadir Çiftçi, metropol ilçelerden Serdivan’da yaşayan Halime Yağcı (54) ve oğlu Melih Yağcı’yı (16) ayrı ayrı telefonla arayarak kendisini Cumhuriyet Savcısı olarak tanıttı. Ancak bu kişi otele yerleştikten sonra polisin durumundan şüphelenmesi üzerine teknik takibe alındı.

ANNEYE ‘EŞİN’, OĞLUNA ‘BABAN GÖZALTINDA’ DEDİ

Anneye eşinin, oğluna ise babasının gözaltında olduğunu söyleyen şüpheli, kurtulmaları için banka hesabına para yatırmaları gerektiğini belirtti. Bunun üzerine ayrı yerlerde elinde olan paraları hazırlayan anne-oğul dolandırıcının sözleri üzerine bir süre Serdivan ilçesindeki sokaklarında dolaştı. Polisin teknik takiple adım adım izlediği olayda ilk olarak anne Halime Yağcı’ya parayı bir cami önüne bıraktıran dolandırıcı, daha sonra bundan vazgeçerek ikisine de paraları banka hesabına yatırmalarını söyledi. Anne, bir banka şubesinden dolandırıcının belirttiği hesaba 4 Bin 800 lira yatırırken, oğlu da kısa bir süre sonra aynı şubeden hesaba bin 800 lira yatırdı.

Para yatırma işlemi sırasında polis, dolandırıcı Kadir Çiftçi’nin yerini tespit ederek Adapazarı’nda suçüstü yakaladı. Kadir Çiftçi sorguanmak üzere polis merkezine götürüldü.

Polis, anne ve oğulun para yatırdığı hesabın farklı birina ait olduğunu tespit etti. Dolandırıcılık şüphelisi Kadir Çiftçi’nin daha önceden aynı suçtan çok sayıda kaydı olduğu ortaya çıktı. Polis merkezinde sorguya alınan Kadir Çiftçi, adliyeye sevk edildi.
(DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...