Sözcü Plus Giriş

HGS Bakiye Sorgulama ve Online PTT Bakiye Yükleme İşlemleri

Hızlı geçiş sistemine abonesi olan kişilerin sorunsuz geçiş için HGS bakiye yükleme yapması gerekir. HGS bakiye sorgulama ve yükleme detayları haberimizde.

Güncellenme: 14:57, 26/11/2015
HGS Bakiye Sorgulama ve Online PTT Bakiye Yükleme İşlemleri

Foto: DHA

Hızlı geçiş sisteminin sağladığı avantajlardan yararlanmak isteyen sürücüler bu konuda online olarak işlem yapabilir. Özellikle bankaların online sistemleri ya da petrol ofisleri aracılığı ile yapılacak olan başvuru işlemleri sonrasında araç sürücüleri hızlı geçiş sistemi abonesi olma şansına sahiptir. Sizler de hızlı geçiş sistemi gibi özel geçiş kullanımlarına ihtiyaç duyduğunuz anlarda sunulan bu hizmetlerden yararlanabilirsiniz. Hızlı geçiş sistemi ile ilgili en çok yapılan işlemlerin başında ise HGS bakiye sorgulama ve yükleme gelmektedir. Sorunsuz bir şekilde gişelerden geçilebilmesi adına geçiş için gerekli olan miktarın bakiyede bulunması gerekir. Bakiyede yeterli ücret mevcut olmayan durumlarda ise kişilerin sorun yaşaması mümkün olabilmektedir.

HGS bakiye sorgulama işlemlerini yapacak olan kişilerin bu konudaki seçenekleri farklıdır. PTT tarafından oluşturulan online hızlı geçiş sistemi merkezinin kullanılmasının yanında bankaların online bankacılık kanalları da HGS bakiye yüklemek için kullanılabilir. Bankalar üzerinden yapılacak işlemlerde kişilerin ilk olarak online bankacılık sistemine üye olması gerekir. Banka bilgileri üzerinden yapılacak olan üyelik sonrasında online olarak HGS bakiye yükleme işlemleri gerçekleştirilebilir. İnternet bankacılığındaki ödemeler bölümünde yer alan HGS bakiye yükleme sayesinde yüklenecek olan miktarın ekrandaki alana girilmesi yeterli olacaktır. Bakiye yükleme işlemleri kısa bir süre içerisinde yapılacak ve gerekli olan ücret hesaplardan kesilecektir.

HGS bakiye sorgulama işlemleri için PTT üzerinden de işlem yapılması mümkün olduğundan kişiler için HGS bakiye sorgulama konusunda seçenekler sunulmuştur. Aboneler istedikleri HGS bakiye yükleme seçeneklerinden birisini kullanarak işlemlerini yapabilir. Abone olan kişilerin gişelerdeki hızlı geçiş şeritlerini kullanması gerekir. Bu şeritlerde bekleme yapılmadığından dolayı hızlı bir şekilde geçiş yapılarak hem maddi yönden hem de zaman açısından kayıp yaşanması da söz konusu olmayacaktır. Bu açıdan abone olarak sizler de HGS bakiye yükleme ile önceden ödemenizi yapabilir ve sorunsuz bir şekilde geçiş sağlayabilirsiniz.

Yayınlanma Tarihi:08:14,