Reklamsız Sözcü

HGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?

Hızlı geçiş aboneleri tarafından yapılabilen HGS bakiye yükleme için kişiler online hizmetleri kullanabilir. HGS bakiye yükleme için PTT AVM resmi sitesine

android-time 09:30
HGS Bakiye Yükleme Nasıl Yapılır?
Hızlı geçiş aboneleri tarafından yapılabilen HGS bakiye yükleme için kişiler online hizmetleri kullanabilir. HGS bakiye yükleme için PTT AVM resmi sitesine

Kişilerin sorunsuz bir şekilde abonelik üzerinden geçiş yapabilmesi için HGS bakiye yükleme yapması gerekir. Bakiyede yeterli ücret olduğu sürece sorun yaşanmadan geçiş yapılabilir. Bu açıdan HGS bilgi paylaşım blog sayfasında anlatıldığı gibi kişilerin bakiye yükleme işlemleri öncesinde HGS bakiye sorgulama yaparak durumunu kontrol etmesi gerekir. Bakiye yükleme gerektiği durumlarda ise PTT AVM sitesine giriş yapılmalıdır. Siteye giriş yapıldığında aşağıdaki gibi bir ekran açılır.

Sitede görüldüğü üzere HGS bakiye yükleme için iki seçenek sunulur. Kişiler üye olarak bakiye yükleme yapabileceği gibi üye olmadan da HGS bakiye yükleme yapabilir.

Üyelik ile HGS bakiye yükleme yapıldığında kişilerin abonelik bilgileri de ekranda yer alacağından daha kısa süre içerisinde işlemler yapılabilir. Üyelik girişi olmadan yapılabilen HGS bakiye yükleme için ise resimdeki gibi bir ekran üzerinden işlem yürütülmelidir.

Kişilerin abonelik bilgilerine ulaşması sonrasında sayfanın alt tarafında bulunan bölümler sırasıyla açılır. Bölümlerde seçimler yapılarak, bakiye yüklemesi sorunsuz bir şekilde tamamlanabilir.

HGS bakiye yükleme için detaylı bilgilerin verildiği hgs.gen.tr blog adresinde hazırlanan HGS bakiye yükleme yazısın da yükleme işleminin PTT müşteri bağlantısından yapılması gerektiği anlatılmıştır. Kişiler bakiye yükleme için sadece PTT'den alınan abonelikleri kullanabilir. Özellikle bankalardan alınan aboneliklere PTT'den yükleme yapılamamaktadır. Bu abonelikler için bankalar tercih edilmelidir.

HGS Bakiye Kontrol

Kişilerin belirtilen HGS bakiye yükleme işlemleri sonrasında mevcut durumunu takip etmesi ya da yüklemelerin doğrulamasının yapılması için online hizmetlerden yararlanabilir. HGS blogunda yer alan sayfaya göre HGS müşteri hizmetleri sitesinin kullanılması gerektiği belirtilir. Kişiler HGS bakiye yükleme dışındaki sorgulama ve abonelik detaylarını öğrenmek için müşteri hizmetlerini tercih edebilir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 16:2207.03.2016
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more