Reklamsız Sözcü

HGS ceza sorgulama ve HGS bakiye yükleme işlemleri

HGS ceza sorgulama ile geçiş ihlali yapılıp yapılmadığı öğrenilebilir. HGS ceza sorgulama ve bakiye yükleme işlemlerinin tüm detayları haberimizde…

android-time 08:36
HGS ceza sorgulama ve HGS bakiye yükleme işlemleri
HGS ceza sorgulama ile geçiş ihlali yapılıp yapılmadığı öğrenilebilir. HGS ceza sorgulama ve bakiye yükleme işlemlerinin tüm detayları haberimizde…

HGS ceza sorgulama ve HGS bakiye sorgulama ve yükleme işlemleri. HGS kullananların, internette en çok aradıkları konular. HGS abonesi olan kişilerin, ücretli otoyol ve köprülerde herhangi bir şekilde bekleme yapmasına, nakit geçiş ücreti ödemesine gerek kalmamaktadır. Bu bakımdan sürekli ücretli yolları kullanacak olan araç sürücülerinin sistem için abone olması yeterli olacaktır. Üyelik işlemleri için pek çok seçenek bulunduğu gibi hangi kurum üzerinden aboneliğin alındığının bir önemi bulunmamaktadır. HGS aboneliği ile ilgili abonelik işlemlerinde yetkili resmi kurum PTT olurken, PTT dışında banka ve petrol ofisleri üzerinden de abonelik açılabilmektedir. Bu açıdan araç sahipleri araçları ile ilgili aboneliklerini kolay bir şekilde tamamlayabilmektedir.

Yapılacak işlemler üstelik kısa süre içerisinde tamamlandığı için, abonelik yapılarak, hızlı geçiş sistemi kullanılabilir duruma getirilir. Abonelik açıldıktan sonra HGS bakiye yüklemesinin yapılması sonrasında, sistem için ayrılan şeritler kullanılabilir. Her geçişte, araç ile ilgili bilgiler abonelik sonrasında verilen etiket üzerinden alınacak ve bilgiler dâhilinde geçiş ücreti abonelik HGS bakiyesinden düşülecektir. Fakat zaman zaman hatalı geçiş ya da kaçak geçiş yapılabilmektedir. Bu tür durumlarda HGS ceza sorgulama yapılması gerekmektedir.

HGS CEZA SORGULAMA

HGS ceza sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi için sadece plaka bilgisi yeterlidir. Bu açıdan tüm kişilerin HGS ceza sorgulama yapması mümkündür. PTT tarafından oluşturulan Hızlı Geçiş Sistemi portalında yer alan kaçak geçiş ihlal ceza sorgulama formu üzerinden yapılacak plaka girişi sonrasında plaka ile ilgili herhangi bir cezanın olup olmadığı görülebilir. HGS ceza sorgulama sonrasında öğrenilen ceza bilgisi doğrultusunda ödeme işlemleri de yapılabilir. Fakat kişilerin HGS ceza sorgulama sonrasında dikkat etmesi gereken bazı noktalar bulunmaktadır. Kaçak geçiş ihlal ceza sorgulama sonrasında ceza aldığını gören ve abone olmayan kişiler, 15 gün içerisinde abone olması halinde, ceza iptal edilecektir. Bu açıdan ceza ödemek istemeyen ve kaçak geçiş ceza sorgulama ile cezası olduğunu gören kişiler direk abone olabilir.

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:4626.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more