Sözcü Plus Giriş

HGS ceza sorgulama ve kaçak geçiş sorgulamaları

HGS abonesi olmadığı halde gişeleri kullananlar HGS ceza sorgulama yaparak plakalarına ceza yazılıp yazılmadığını öğrenebilir. HGS ceza sorgulama işlemleri.

Güncellenme: 13:38, 26/11/2015
HGS ceza sorgulama ve kaçak geçiş sorgulamaları

Hızlı geçiş sistemi adıyla son yıllarda ülkemizde giderek daha da popüler hale gelen HGS için tüm araç sahiplerinin başvuru yapması ve başvuru sonucunda abone olarak sistemi kullanması kolaylaştırılmıştır. Önceden sadece PTT üzerinden başvuru alınırken artık anlaşmalı bankalar ve kurumlar üzerinden de kolay bir şekilde başvuru yapılarak HGS abonesi olunabilmektedir. Abone olan kişilere verilen etiketin aracın uygun olan yerine yapıştırılmasıyla birlikte sisteminin kullanılması mümkün hale gelmektedir. Başvuru işlemlerinin sonrasında etiketin de yapıştırılması ile birlikte hızlı geçiş gişeleri kullanılabilir.

Belirtilen abonelik işlemlerini yapmamış fakat buna rağmen gişeleri kullanan kişiler kaçak geçiş yapmış sayılmaktadır. Kaçak geçiş ile ilgili bilgi almak isteyen kişilerin HGS kaçak geçiş ceza sorgulama işlemlerini yapması yeterli olacaktır. HGS ceza sorgulama yapacak olan araç sahipleri sadece plaka bilgisi üzerinden herhangi bir kaçak geçiş yapılıp yapılmadığını öğrenebilir. HGS ceza sorgulama için gerekli olan plaka bilgisi aracılığıyla her zaman sorgulama yapılarak güncel durum hakkında bilgi alınabilir. HGS ceza sorgulama işlemlerinin ücretsiz olması bu konuda kolaylık sağlayarak araç sahiplerinin ceza konusunda bilgi almasını kolaylaştırmaktadır.

HGS ceza sorgulama işlemlerinin yapılabilmesi adına PTT tarafından HGS müşteri hizmetleri adında yeni bir sistem kurulmuştur. Online olarak kullanıma açılan bu sistemin kullanılması ile birlikte gerek HGS ceza sorgulama işlemleri gerekse de diğer HGS kaçak geçiş sorgulama işlemleri kolay bir şekilde yapılabilir. Bu açıdan hem abone olan hem de abone olmayan araç sahipleri portal üzerinden gerekli yardımı alabilecektir. Yapılacak olan tüm işlemlerde ücretsiz olarak hizmetlere erişim sağlanması hizmetlerini daha da popüler hale gelmesini sağlamış durumdadır. Hızlı geçiş sistemi konusunda sizler de abone olarak hızlı bir şekilde gişelerden geçiş yapabilir ve saatler boyunca beklemek zorunda kalmayabilirsiniz. Bu konuda yapılan açıklamalarda da sisteminin kullanılması yönünde araç sahipleri teşvik edilmektedir. Üstelik HGS ile yapılacak geçişlerde geçiş ücretinde de indirim uygulanmaktadır.

HGS
Yayınlanma Tarihi:08:56,