Sözcü Plus Giriş

Foto: DHA

Trafikte hızlı bir geçiş yapılması için yoğun olarak talep alan hızlı geçiş sistemi sayesinde tüm kişiler, ücretli olarak sunulan yol ve köprülerden bekleme yapmadan geçiş yapabilmektedir. Geçiş sisteminin en önemli özelliği herhangi bir bekleme yapmadan geçiş imkânının bulunmasıdır ve bu açıdan tüm araç sürücüleri için bu imkan sunulmuş durumdadır.

HGS Aboneliği Nedir?
Hızlı geçiş sistemi olarak HGS abonesi olan kişiler için trafikte büyük bir kolaylık sağlanmıştır. Abone olan kişiler, diğer araç sürücülerine göre geçiş için gişelerde sıra beklenmesine gerek kalmadan kendileri için hazırlanmış olan şeritleri kullanabilmektedir. Bu açıdan tüm araç sürücüleri sunulan imkândan yararlanılması için HGS abonesi olabilir.

HGS Aboneliği Nasıl Alınır?
Abone olarak kişilerin bu konuda başvurabileceği tek resmi kurum PTT'dir. PTT'ye yapılacak başvuru ile birlikte kişilerin abonelik işlemleri kısa süre içerisinde tamamlanacaktır. Bu açıdan araç sürücüleri için başvuru yapılabilecek yerlerden olan PTT, bu konuda gerekli desteği sağlanacaktır. PTT dışında ise bankalar tarafından da abonelik hizmeti sunulmaktadır.

İnternet Üzerinden Yapılacak Abonelik İşlemleri Nelerdir?
HGS sorgulama hakkında yapılabilecek işlemler arasında; HGS bakiye sorgulama, HGS bakiye yükleme, geçiş bilgisi öğrenme olmaktadır. Belirtilen işlemleri yapmak için PTT tarafından oluşturulan online portal kullanılmalıdır. Portal üzerinden istenildiği zaman abonelik ile ilgili bilgilere erişim sağlanarak, HGS sorgulama kapsamında işlemler yapılabilmektedir. Tüm aboneler için geçerli olan bu hizmet üstelik tamamen ücretsiz olarak kullanıma sunulmuştur.

HGS Limit Sorgulama
Hızlı geçiş sisteminde araç sürücüleri için herhangi bir kriter ya da sınırlama getirilmemiştir. Bu açıdan HGS limit sorgulama işlemleri gibi bir hizmetten yararlanmak ve kalan limit bilgisini öğrenmek mümkün değildir. Kişiler bakiye yüklemesi yaptıkça istediği kadar geçiş sistemlerini kullanması mümkündür. Bu açıdan internet üzerinden HGS limit sorgulama için sunulan resmi bir HGS limit sorgulama uygulaması arayanlar kişilerin bir sonuca ulaşması mümkün değildir.

Yayınlanma Tarihi:10:58,