Reklamsız Sözcü

HGS Sorgulama İşlemeleri ve PTT Müşteri Hizmetleri

HGS aboneliği olanlar abonelikleri ile ilgili HGS sorgulama yapabileceği gibi bu konuda HGS PTT müşteri hizmetleri sistemini de kullanılabilir.

android-time 13:52
HGS Sorgulama İşlemeleri ve PTT Müşteri Hizmetleri
HGS aboneliği olanlar abonelikleri ile ilgili HGS sorgulama yapabileceği gibi bu konuda HGS PTT müşteri hizmetleri sistemini de kullanılabilir.

Foto: DHA

Hızlı geçiş sistemi abonesi olan kişilerin yapması gereken işlemlerde online olarak sunulan hizmetlerden yararlanması yeterli olacaktır. PTT tarafından abonelik ile ilgili bilgilerin alınabilmesi için oluşturulmuş olan HGS PTT müşteri hizmetlerinin kullanılması ile birlikte geçiş sistemi konusundaki tüm detaylara ulaşmak mümkündür. Bu açıdan abone olan kişilerin mutlaka PTT tarafından oluşturulan hizmetleri kullanması, sunulan hizmetler üzerinden işlem yapması gerekecektir. PTT aracılığı ile oluşturulan portaldan yararlanacak olan kişilerin ilk olarak kimlik bilgileri ile sisteme üye olması gerekir. Üye olmayanların ise bu konuda herhangi bir işlem yapması mümkün olmayacaktır.

HGS portalı kullanılarak yapılacak olan işlemler arasında kişilerin HGS bakiye yükleme, HGS bakiye sorgulama, geçiş bilgileri sorgulama gibi çeşitli işlemleri yapması mümkündür. Sunulan hizmetler aracılığı ile birlikte kişiler istedikleri zaman online olarak abonelikleri üzerinden işlem yapabilmektedir. Resmi olarak oluşturulan uygulamalar üstelik ücretsiz bir şekilde kullanılma sunulduğundan dolayı ek bir ücret ödenmesine de gerek yoktur. Bu açıdan kişilerin istediği zaman sisteme giriş yaparak online hizmetlerden yararlanması mümkün durumdadır.

HGS PTT Müşteri Hizmetleri Kullanımı
Abonelik ve sistem ile ilgili yaşanan sorunlarda HGS PTT müşteri hizmetleri üzerinden destek alınması kolaylaştırılmıştır. Gerek internet üzerinden gerekse de HGS PTT müşteri hizmetleri telefon numarası üzerinden yapılacak olan iletişim ile birlikte kişilerin kolay bir şekilde destek alması mümkün duruma getirilmiştir.

Abone olan kişilerin PTT sistemi üzerinden aboneliği ile ilgili tüm bilgileri görerek bakiye yükleme gibi işlemlerini yapabilmesinin yanında hızlı geçiş sistemi için bankalar da hizmet sunmaktadır. Abone olma işlemlerinin yanı sıra internet bankacılığı sistemlerini kullanacak kişilerin direk online olarak hesapları üzerinden aboneliğine bakiye aktarması da mümkündür. Böylece kolay bir şekilde bankalar üzerinden de bakiye aktarımı ve abonelik üzerinden hızlı geçiş sisteminin kullanımı sağlanmaktadır.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 14:5026.11.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more