Sözcü Plus Giriş

Hırsızlara jandarma darbesi

İstanbul Jandarması, 4 ilçede düzenlenen eş zamanlı operasyonla, üyelerinin toplam 128 suç ve arama kaydı bulunan hırsızlık şebekesini çökertti.

Güncellenme: 11:23, 14/05/2015
Hırsızlara jandarma darbesi

Habip ATAM/İSTANBUL

İstanbul İl Jandarma Komutanlığı, Silivri ve Çanta, Balaban Mahallesi’nde hırsızlığın artması üzerine harekete geçti. Olayların aydınlatılıp şüphelilerin yakalanması için özel bir ekip kuruldu. Güvenlik kameraları incelendi. Hırsızların kullandıkları araçlardan bazıları tespit edildi. Otomobillerin hepsinin Silivri’deki bir Rent A Car firmasından kiralandığı belirlendi. Kiralık araçların kayıtları ve MOBESE görüntülerinden, şüphelilere ulaşıldı. Yaklaşık 3 ay süren çalışmada hırsızların örgütlü olarak suç işlediği tespit edildi. Şebeke elebaşının S.E. olduğu ortaya çıktı. Ön çalışmanın tamamlanmasıyla, 12 Mayıs’ta operasyon için “start” verildi. Silivri, Avcılar, Esenyurt ve Küçükçekmece’deki eş zamanlı baskınlarda, hırsızlık şebekesinin elebaşı S.E.nin de aralarında bulunduğu 4 kişi gözaltına alındı.  Dosyada adı yer alan 1 kişinin ise cezaevinde olduğu öğrenildi. Şebeke üyelerinin toplam 56 arama ve 72 suç kaydı bulunduğu ortaya çıktı.

Suç örgütünün çökertilmesiyle 11`i Silivri’de 111 hırsızlık olayı aydınlatıldı.  Hırsızlık olaylarına karıştıkları belirlenen 5 şüpheli daha arandığı öğrenildi.

Motosiklet şebekesi çökertildi!

Motosiklet şebekesi çökertildi!