Hırsızlık değilmiş!

Kağıthane'de çekiciyle götürülen aracın çalınmadığı emniyet otoparkına çekildiği öğrenildi.

Hırsızlık değilmiş!

Kağıthane’de sabaha karşı saat 04.30’da oto çekicisi ile sokağa giren 2 kişi bir otomobili çekiciye yükleyerek götürmüş olayın hırsızlık olduğu iddia edilmişti. Olayın aslında hukuki bir işlem ortaya çıktı. İşte fıkra gibi olayın hikayesi…

Olay, Kağıthane Çağlayan Mahallesi’nde geçen cumartesi günü meydana geldi. Akşam saatlerinde işyerinden çıkan Sayim Ay, 34 HF 348 plakalı otomobili ile evine gelerek, her zaman yaptığı gibi otomobilini de evinin önüne park etti. Pazar sabahı evinden çıkan Sayim Ay, aracının yerinde olmadığını fark etti. Aracını bulmak için çevre işyerlerinin güvenlik kameralarını izleyen Ay, otomobilin sabaha karşı saat 04.30’da çekici ile götürüldüğünü gördü. Hemen polis merkezine giden Sayim Ay, aracının çekildiğini ve hangi otoparkta olduğunu sorunca, aldığı cevap karşısında şoke oldu. Polis, otomobilin kendileri tarafından çekilmediğini ve böyle bir çekilme işleminin kayıtlarında olmadığını belirtince, aracının çalındığını anladı. Karakola ve Cumhuriyet Savcılığı’na otomobili için çalıntı başvurusu yapan Ay, aracının bulunmasını bekliyor.

“OTOMOBİLİM EVİMİN ÖNÜNDEN ÇEKİCİ İLE ÇALINDI”

Tekstil işçisi Sayim Ay, 35 bin lira değerindeki otomobilinin çekici ile çalınmasına hayret ettiğini söyleyerek, “Cumartesi gecesi evime gelerek aracımı da evin önüne park ettim. Sabah kalktığımda aracımın evin önünde olmadığını gördüm. Hemen sokak üzerindeki bir işyerinin güvenlik kamerasına baktım. Aracımın gece evimin önünden çekici ile çekildiğini gördüm. Hemen polise gittim. Polis otomobili çeken çekicinin kendi çekicileri olmadığını söyledi. Ben de Cumhuriyet Savcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundum” dedi.

OLAY GÜVENLİK KAMERASINDA

Otomobilin çekici ile çalınma anları bir işyerinin güvenlik kamerası tarafından da kaydedildi. Görüntülerde, bir çekicinin geri geri gelerek park halindeki otomobili çekiciye yüklemesi ve olay yerinden ayrılması görülüyor.

EMNİYET’TEN AÇIKLAMA GELDİ

İstanbul Emniyet Müdürlüğü, bahse konuyla ilgili Kağıthane İlçe Emniyet Müdürlüğü görevlilerince çalışma yapıldığı belirtildi.

Açıklamada, aracın hacizli yakalama kaydının bulunduğu, buna istinaden İstanbul Trafik Vakfı’na ait çekici tarafından Gayrettepe OTİM Otoparkı’na çekildiği ve araç sahibine konu ile ilgili bilgi verildiği kaydedildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...