Sözcü Plus Giriş

Kaybolan genç için arkadaşları polise haber verince Sahil Güvenlik ve Deniz Polisi Uğurcan Kaçar için arama başlattı. Kaçar’ın cesedi 2,5 saat sonra anca bulunabildi.

Tarabya’daki Huber Köşkü önünde arkadaşları ile denize giren Uğurcan Kaçar (23) boğularak hayatını kaybetti. Kaçar’ın cesedi 2,5 saat sonra bulundu.
Cumhurbaşkanlığı’na ait Huber Köşkü önüne 2 arkadaşı ile birlikte saat 16.00 sıralarında yüzmeye gelen Uğurcan Kaçar (23), bir süre denizde yüzdükten sonra dalgalara kapıldı.

Binlerce kişi bu yüzden sakat kalıyor

Binlerce kişi bu yüzden sakat kalıyor

Arkadaşları, Kaçar’ın denize batıp çıktığını görünce yardıma gitti. Ancak tüm çabalara rağmen Uğurcan Kaçar bir süre sonra sulara gömüldü. Kaçar’ın denizde kaybolduğunu gören arkadaşları durumu polise bildirdi. Polis ekipleri olayı Deniz Polisi’ne ve Sahil Güvenlik’e bildirince arama çalışmaları başladı.

Baba ve kızının acı sonu

Baba ve kızının acı sonu

Denizde arama çalışmaları devam ederken, Uğurcan Kaçar’ın annesi, babası ve yakınları da Tarabya sahiline geldi. Çocuklarının bulunamadığını gören anne ve baba sinir krizi geçirdi.

ERDOĞAN’IN KONVOYU KÖŞK’E GİRİŞ YAPARKEN ARAMA DEVAM ETTİ

Uğurcan Kaçar’ı arama çalışmaları devam ederken, Cumhurbaşkanı’nın konvoyu Huber Köşkü’ne giriş yaptı. Kaçar’ın cesedi ise 2,5 saat süren çalışmaların ardından, Sahil Güvenlik’e bağlı 2 dalgıç tarafından kaybolduğu yerin 10 metre açığında bulundu. Ceset tekneye çıkarılırken aile sinir krizleri geçirdi.

“KENARDAN ZİNCİR ATTIM AMA TUTAMADI”

Olay sırasında deniz kenarında güneşlendiğini söyleyen Ramazan Açıkbaş, “Denizde kaybolan abi, deniz kenarına gelerek üstünü çıkardı. Ayağına kramp girdiğini söyledi. Ben de, ‘Kramp giriyorsa denize girme’ dedim ama arkadaşlarının isteğiyle denize girdi. Denizde el sallamaya başladı. Arkadaşları yardımına gitti ama kurtaramadılar. Ben de kenardan zincir attım ama zinciri tutamadı. Daha sonra gözden kayboldu” dedi.