Sözcü Plus Giriş

‘İki kabine çıkaracak kapasitedeyiz’

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Kaynak sadece para değildir.

Güncellenme: 11:09, 05/05/2015
‘İki kabine çıkaracak kapasitedeyiz’

CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, “Kaynak sadece para değildir. Yönetmek için en önemli kaynak deneyimli, bilgili, çalışkan ve dürüst insan kaynağıdır. Bizde iki kabine çıkartacak devlet adamı var” dedi.

İzmir'de seçim çalışmalarına devam eden Çıray, CHP'nin vaatlerine yönelik “kaynak” tartışmalarına yanıt verdi. Siyasette en büyük kaynağın beyin, akıl ve tecrübe olduğunu ifade eden Çıray, “CHP'ye sadece parasal kaynak sormasınlar. Kadrolarını sorsunlar” dedi. AKP'nin kaynak sorarken bile bilgisizliğini ortaya koyduğunu savunan Çıray şöyle devam etti:

“Kaynak sadece para değildir. Yönetmek için en önemli kaynak deneyimli, bilgili, çalışkan ve dürüst insan kaynağıdır. Bizde iki kabine çıkartacak devlet adamı var. Ekonomiden sağlığa, İç politikadan dış politikaya kadar ülkeyi düştüğü zorluklardan çekip çıkartan, bir kısmını AKP'nin bile kullandığı projeleri üreten isimler bizde. Ben ve arkadaşlarım devletin içinde eğitilmiş, devletin en yüksek kademelerinde görev yapmış insanlarız. Genç, heyecanlı iyi yetişmiş kadrolarımız var. Doğru kadrolarla para kaynaklarımızı, tasarruflarımızı doğru yöneterek milletimizle birlikte yaşanabilir bir Türkiye'yi ortaya çıkarırız.”

Çıray, kalkınmışlığın göstergesi olan yatırımlardan uzak, şov ve makyajlarla AK Parti'nin kendini kurtarma çabasında olduğunu ileri sürerek, “Bugünden çok daha fakir olduğumuz yıllarda bu ülkeyi yönetenler eserler bırakıp gittiler. Çift yol değil otoyollar yaptılar. Dünyanın kulaklarından para fışkırırken AKP 4,9 kalkınma hızını zorla yakalamıştır” dedi. Ülke nüfusunun yüzde 1'lik dilimine kaynağın yüzde 52'sini aktarılırken, halkın hayatının katkı paylarıyla, ağır vergilerle, pahalı enerji ve yakıtla çekilmez çileye dönüştürdüklerini belirten Çıray, “CHP iktidarında sağlıkta katkı paylarını kaldıracağız” dedi. (ANKA)