Sözcü Plus Giriş

İki polis açığa alındı!

Edirne'de, çeşitli suçlardan gözaltına alınan Anıl Ergin'in, sağlık kontrolü için götürüldüğü hastaneden kaçmasına ilişkin 2 polis memuru açığa alındı.

Güncellenme: 18:45, 12/05/2015
İki polis açığa alındı!

Edirne Emniyet Müdürlüğü, kamuoyunda “Karagümrük Çetesi” olarak bilinen suç örgütünün elebaşı Nuri Ergin’in oğlu Anıl Ergin’in hastaneden firar etmesine ilişkin soruşturma başlattı.

Hastanede Anıl Ergin’in yanında bulunan polisler İ.E. ve V.i. haklarındaki adli ve idari soruşturma kapsamında açığa alındı.

KAÇMAYI NASIL BAŞARDI?
Bu arada, Anıl Ergin önceki gün, Edirne’de cezaevinde kalan babası Nuri Ergin’i ziyaret için kente geldi. Olayı öğrenen polis, çeşitli suçlardan aranan Ergin’in içinde olduğu otomobili bir süre takip ettikten sonra 1. Murat Mahallesi’nde durdurdu. Üzerinde Kerim Ali Samur adına düzenlenmiş kimlik bulunan Ergin’in parmak izi tespitinde, gerçek kimliği belirlendi. Ergin, kalp rahatsızlığı bulunduğunu şikayetleri olduğunu belirtmesi üzerine Edirne Devlet Hastanesi’ne götürdü.

Zanlı, buradaki muayenesinin ardından Trakya Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’ne sevk edildi. Kardiyoloji uzmanınca muayene edilen Anıl Ergin, yoğun bakım ünitesine yatırıldı. Bir ara yanındaki polislerle hava almak için bahçeye inen Ergin, ekipleri atlatarak hastaneden kaçtı. Ergin’in bulunması için başlatılan çalışma sürüyor.