Reklamsız Sözcü

İlhan İşbilen kimdir?

İlhan İşbilen, AKP İzmir eski milletvekili İlhan İşbilen, bu sabah gözaltına alındı. İlhan İşbilen neden gözaltına alındı? İlhan İşbilen kimdir?

android-time 11:04
İlhan İşbilen kimdir?
İlhan İşbilen, AKP İzmir eski milletvekili İlhan İşbilen, bu sabah gözaltına alındı. İlhan İşbilen neden gözaltına alındı? İlhan İşbilen kimdir?

AKP İzmir eski milletvekili İlhan İşbilen, İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alındı. Cemaatin tepe noktasına yönelik olduğu söylenen paralel yapı operasyonu kapsamında sabah saatlerinde gözaltına alınan İlhan İşbilen, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde sağlık kontrolünden geçirildi. Hastanedeki işlemlerinin ardından İlhan İşbilen, Vatan’daki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Peki İlhan İşbilen kimdir?

İLHAN İŞBİLEN KİMDİR?

İlhan İşbilen, 1 Nisan 1946’da Edirne Uzunköprü’de doğdu. Babasının adı Muharrem, annesinin adı Kadriye’dir. Sanayici ve iş adamı olan İlhan İşbilen, İzmir İktisadi ve İdari Bilimler Akademisi İşletme Bölümünü bitirdi. İlhan İşbilen, kamu görevlisi olarak birçok kurumda çalıştı.

İlhan İşbilen, Manisa Maliye Muhasebe Yüksek Okulu Genel Sekreterliği, Dokuz Eylül Üniversitesi Genel Sekreter Vekilliği görevlerinde bulundu. Akyazılı Eğitim Vakfı, Zaman Gazetesi ve Samanyolu Televizyonunda Genel Müdür olarak da göre yapan İlhan İşbilen, Asya Finans Ortaklığı ve Bankanın Murakıplığı ve Türkter Tersanesinin Yönetim Kurulu Başkanlığı görevlerini yürüttü. Ufuk Mayna Denizcilik Limited Şirketi ile Cezayir’de Türk Maritime Limited Şirketi ve Tersanesini kurdu. EVYAP Holding Yönetim Kurulu Üyesidir. Türk Maritime Yönetim Kurulu Başkanlığı, Oruç Reis Denizciler Kulübü Yönetim Kurulu Üyeliği bulunmaktadır.

Orta düzeyde İngilizce bilen İlhan İşbilen, evlidir.

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more