Sözcü Plus Giriş

İmamlar papazları 6-1’le geçti

Hamburg'da düzenlenen Abraham Kupası'nı imamlar ikinci kez kazandı.

Güncellenme: 15:33, 24/05/2015
İmamlar papazları 6-1’le geçti

Almanya’nın Hamburg kenti yakınlarındaki Elmshorn kasabasında imamlarla papazlar arasında düzenlenen Abraham Kupası’nı imamlar kazandı. Otuzar dakikalık iki devre üzerinden oynanan maçta imamlar, 6-1’lik skorla galip geldi.

Diyanet İşleri Türk-İslam Birliği (DİTİB) bünyesindeki camilerde imamlık yapan din görevlileri ile Diakonie Kilise Teşkilatı bünyesindeki kiliselerde görev yapan papazlar arasında heyecanlı ve zevkli geçen maçı yaklaşık 500 kişi izledi.

İmamlar sahaya kırmızı-beyaz forma ve mehter marşıyla çıkarken, papazlar da mavi forma ve müzik eşliğinde sahaya adım attı. Centilmence geçen maçta, hakem faul düdüğü çalmadı. Maç öncesi ve devre arasında gösteri yapan trompet grubu da seyircilere eğlenceli dakikalar yaşattı.

Karşılaşma öncesinde konuşma yapan Elmshorn Cami Cemiyeti Başkanı Ali Evcil, aynı toplumda huzurlu bir şekilde bir arada yaşamak için yıllardır konuştuklarını, geçen yıl da konuşmak yerine çeşitli etkinlikler düzenleyerek bunu eyleme geçirmek için Abraham Kupası adı altında her sene futbol turnuvası düzenlemeye karar verdiklerini ifade etti.

Maç sonunda kupayı Hamburg Başkonsolosluğu Din Hizmetleri Ataşesi Cahit Küçükyıldız aldı. İmamlar geçen yıl da papazları 8-3 mağlup ederek Abraham Kupası’nı kazanmıştı. (AA)

Murdar Mercedes ibret şaşırttı!

Murdar Mercedes ibret şaşırttı!