Sözcü Plus Giriş

CHP lideri Kılıçdaroğlu'nun emeklilere ikramiye vaadini “Parayı nereden bulacaksın” deyip eleştiren Başbakan'a cevap, Muharrem İnce'den geldi…
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun, emeklilere dini bayramlarda ikramiye verileceğine dair vaadine “Kaynağını nereden bulacaksın?” diye karşılık veren Başbakan Ahmet Davutoğlu yeni bir tartışma başlattı. CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce, dün Twitter hesabı üzerinden Davutoğlu'na çarpıcı yanıtlar verdi.

Davutoğlu için, “Bekleme odasında Başbakancılık oynayan” ifadesini kullanan İnce, iktidarın harcamaları üzerinden hükümete şöyle yüklendi:
* İkramiye verecek paranız yok ama Başbakanlık'ta bir danışmana aylık 22 bin 100 Euro brüt, 13 bin Euro net maaş ödeyecek paranız var…
* Emekliye bayramlarda ikramiye verecek paranız yok ama Kaçak Saray'a milyarlarca lira harcayacak paranız var…
* Emekliye bayramlarda ikramiye verecek paranız yok ama Cumhurbaşkanı'na 410 milyon TL'ye uçak alacak paranız var…
* Emekliye ikramiye verecek paranız yok ama Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı binası için aylık 765 bin 143 TL kira ödeyecek paranız var.
* Emekliye ikramiye verecek paranız yok ama Davutoğlu'nun Dışişleri Bakanı iken kullandığı konuta aylık 49 bin TL ödeyecek paranız var.
* Emekliye verecek paranız yok ama İsrail lobilerine 65 milyon dolar ödeyecek paranız var…
* Emekliye bayramlarda ikramiye verecek paranız yok ama Türkiye'de uluslararası teröristleri tedavi etmeye paranız var. Libya'da teröristlere bavulla taşıyacak milyonlarca dolarınız var…
* Emekliye ikramiye verirsek kriz çıkarmış. Yandaşların mamasını kesip emekliye vermek Türkiye için değil, yandaşlar için kriz olur.
(ANKA)

Yayınlanma Tarihi:13:34,