İnegöl’de üç fabrikada yandı

İnegöl Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi'nde bulunan 3 katlı mobilya fabrikasın da çıkan yangın, lodos nedeniyle iki imalathaneye sıçradı.

İnegöl’de üç fabrikada yandı

Bursa’nın İnegöl İlçesi Ağaç İşleri Sanayi Bölgesi’nde 26’inci Sokakta faaliyet gösteren 3 firmanın bulunduğu 3 katlı fabrikanın üçüncü katındaki iskelet imalathanesinde ilk belirlemelere göre sobadan çıkan kıvılcımlar nedeniyle yangın çıktı. Lodosun da etkisiyle alevler kısa sürede üç katlı binanın çatısını sardı. Alevler 25’inci Sokakta bulunan iki imalathaneye sıçradı ve aynı anda 3 noktada yangın sürdü. Vatandaşların ihbarı üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri 3 nokta da çıkan yangına müdahale etti. Şiddetli lodos nedeniyle yangın kontrol altına alınamazken, söndürme çalışmalarına işyerleri çalışanları da müdahale etti.

3 ayrı firmanın bulunduğu üç katlı binadaki yangın, alt katlara da sıçrarken uzun süren uğraşlar sonucunda yangın kontrol altına alınarak söndürüldü. Fabrikadan sıçrayan alevler nedeniyle yaklaşık 50 metre uzaklıktaki mobilya imalathanelerindeki yangın da söndürüldü.

Yoğun uğraşlara rağmen kontrol altına alınmakta zorluk çekilen 3 noktadaki yangının, diğer fabrikalara sıçraması engellendi.

YANGINDAN AĞIR HASAR ALDI

3 katlı binadaki iskelet imalathane ile 25. Sokaktaki mobilya imalathanelerinin sevkiyata hazır ürünleri tamamen yanarken, yangınla ile ilgili soruşturma başlatıldı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...