İrlandalı boksöre büyük ilgi

Aksaray'da kendisine saldıran esnafın hepsini döven İrlandalı boksör ilgi odağı oldu.

İrlandalı boksöre büyük ilgi

Aksaray’da esnaf ile yaşadığı gerilim sonra sokaktaki esnafın saldırısına uğrayan ve 15’e yakın kişinin saldırısı bertaraf eden Kuveyt asıllı İrlandalı boksör Dobbous, Türk halkından büyük ilgi görüyor. Vatandaşlar Dobbous ile fotoğraf çektirmek için sıraya giriyor.

Yaşadığı olumsuzluğa rağmen kimseyle bir problemi olmadığının altını çizen Mohammed Fadel Dobbous, “Türkiye’yi çok seviyorum. Ben Müslümanım, benim hiç kimseye karşı bir şeyim yok. Bana olanların hepsi talihsizlikten öte bir şey değil” diye konuştu.

İrlandalı turist tüm esnafı dövdü

İrlandalı turist tüm esnafı dövdü

Görüntülerin yayınlanmasının ardından başta Türkiye olmak üzere dünyanın bir çok yerinde tanınan Kuveyt asıllı İrlanda vatandaşı Dobbous, bu duruma alışamadığını belirterek, şunları söyledi:

“Her yerde yolumu çevirip fotoğraf çektiriyorlar. Türkler gelip özür diliyor. ‘Çok üzgünüz orada yaşananlardan dolayı’ diyorlar. Çoğu da utanmışlar bu durumdan. Tabii ki insanlar Türkiye’nin şiddetle gündeme gelmesinden hoşnut olmuyor. Gerçekten benim boksör olduğumu sanıyorlar. Ben spor salonuna gidiyorum. Herkes gibi spor salonuna gidiyorum. Olanlar sadece meşru müdafaadan öte bir şey değil. Kendimi savunmak istedim ve olaylar böyle gelişti. Çünkü ben haklıydım o durumda, korkmadım, kimseye de bir şey yapmadım. 1 liralık su için bu olabilir mi? Parasını vereyim, nedir ki yani? Bu yüzden bana şiddet uygulamanız gerekmiyor. Başkasına karşı da kullanmamanız lazım.”

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...