İşadamı, kamyona arkadan çarptı

Bolu'da kaza yapan otomobildeki kişilere yardım için duran kamyona arkadan gelen otomobil çarptı.

İşadamı, kamyona arkadan çarptı

Kamyonun altına giren otomobilde bir inşaat firmasının ortağı Şuayip Aydemir ile sürücü yaşamını yitirdi, kamyon sürücüsü ise yaralandı. Ankara’da bir çok şirketi bulunan Aydemir, 2005’deki enerji yolsuzluğu davalarının sanıklarından İbrahim Selçuk’un ortağıydı. Aydemir’in de ortağı olduğu Ezgi İnşaat, dev enerji ihaleleri alan firma olarak gündeme gelmişti

Kaza saat 14.45'de, TEM otoyolu Yukarısoku mevkisinde meydana geldi. Ankara yönüne giden 34 KD 4677 plakalı otomobil, yağmur nedeniyle kayganlaşan yolda sürücüsünün direksiyon kontrolünü yitirmesi sonucu orta refüje girdi. İstanbul yönüne giden Mehmet Alparslan kazayı görerek yardım etmek için 06 AGG 62 plakalı kamyonunu emniyet şeridinde park etti. Bu sırada arkadan gelen sürücüsünün kimliği belirlenemeyen 06 ZKS 66 plakalı önce kamyon sürücüsüne, ardından da hızla kamyona arkadan çarptı. Omobil çarpmanın etkisiyle kamyonun altına girerken, kimliği belirlenemeyen sürücü ile araçta bulunan bir inşaat firmasının ortağı Şuayip Aydemir yaşamını yitirdi.

Yaralanan kamyon sürücüsü Mehmet Alparslan, 112 Acil ekibinin ilk müdahalesinin ardından kaldırıldığı İzzet Baysal Eğitim ve Araştırma Hastanesi Köroğlu Ünitesi'nde tedavi altına alındı.

Kazayla ilgili soruşturma başlatıldı.

Kazada yaşamını yitiren Şuayip Aydemir, Ankara’da kurulu Ezgi İnşaat Sanayi ve Ticaret’in ortakları arasındaydı. Söz konusu şirket, Elektrik Üretim A.Ş. ihalelerindeki yolsuzluk iddiaları ile gündeme gelmişti. Şirket sahiplerinden İbrahim Selçuk davanın öne çıkan sanıkları arasındaydı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...