İstanbul hava durumu: Bugün hava nasıl olacak?

Hava durumu için Meteroloji Genel Müdürlüğü, yurdun bazı bölgelerin kuvvetli yağış beklendiğini açıkladı. Peki İstanbul'da hava nasıl olacak? Yağmur var mı?

İstanbul hava durumu: Bugün hava nasıl olacak?

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yurdun bazı bölümlerinde kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışın beklendiği bildirildi. Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamada, yerel kuvvetli yağışlarla ilgili bilgi verildi. İstanbul’da bugün hava nasıl olacak? İstanbul’da yağış bekleniyor mu? Meteroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamaya göre İstanbul’da bugün hava nasıl olacak?

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Açıklamada, yapılan son değerlendirmelere göre, sabah saatlerinden itibaren Bartın, Zonguldak, Düzce ve Sakarya çevreleri, öğle saatlerinden itibaren de Doğu Karadeniz’in iç kesimleri ile Doğu Anadolu’nun kuzeyinde (Erzurum, Ağrı, Kars, Ardahan, Iğdır ve Bingöl ile Van’ın kuzey ilçeleri) yerel olarak kuvvetli sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış beklendiği belirtildi.

Sağanak yağışa bağlı sel ve su baskını görülebileceği ifade edilen açıklamada, yıldırım, yağış anında kuvvetli rüzgar, ulaşımda aksama gibi durumlara karşı tedbirli olunması konusunda uyarıda bulunuldu. Açıklamada ayrıca, bu gece de Kırşehir’in Kaman ilçesinde kuvvetli sağanak ve yerel dolu yağışı beklendiği belirtilerek, ilgililerden dikkatli ve tedbirli olmaları istendi.

BÖLGELERİMİZDE HAVA DURUMU

MARMARA: Parçalı bulutlu, Kocaeli, Sakarya, Yalova, Balıkesir, Bursa ve Bilecik çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. İstanbul’da hava durumu ise şöyle: En yüksek 26 °C olması beklenirken parçalı bulutlu bir hava hakim İstanbul’da bugün…

EGE: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Kütahya çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Güney Ege kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin iç ve doğu kesimleri parçalı bulutlu, Adana, Osmaniye, Hatay ve Kahramanmaraş çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların sabah saatlerinde Hatay’ın kıyı ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; Doğu Akdeniz’in doğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra bölgenin kuzey ve doğusunun yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; sabah saatlerinde Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, bölge genelinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Doğu Karadeniz’in iç kesimleri, Ordu ve Giresun çevreleri ile Samsun’un doğu ilçelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; batı ve kuzeybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu zamanla parçalı ve çok bulutlu, bölgenin kuzeyi ile Elazığ, Van ve Bitlis çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; öğleden sonra Doğu Anadolu’nun kuzeyinde (Erzurum, Ağrı, Kars, Ardahan,Iğdır ve Bingöl ile Van’ın kuzey ilçeleri) yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; öğleden sonra bölgenin güneydoğusunda güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra Diyarbakır, Batman ve Siirt çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; öğleden sonra güneybatı yönlerden yer yer kuvvetli (30-50 km/s) olarak esmesi bekleniyor.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...