Sözcü Plus Giriş


Şenol GEZER/İSTANBUL

İstanbul Polisi, hayali şirketler üzerinden devleti 750 milyon lira zarara uğratan suç örgütünü çökertti. Aynı anda 17 ilde başlayan operasyonda 5'i gümrük memuru olmak üzere 55 kişi gözaltına alındı. Gözaltıların süreceği öğrenildi.

Operasyonda gözaltına alınanlardan 2’si sağlık kontrolünden geçirildi. Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde sağlık kontrolünden geçirilen 2 şüpheli emniyet müdürlüğüne götürüldü.

BİR İHBARLA BAŞLADI

Hayali ihracat vurgununun kapağını aylar önce İstanbul Cumhuriyet Savcılığı’na yapılan bir ihbar açtı. Cumhuriyet Savcısı Ercan Devrim'in büyük gizlilikle yürüttüğü soruşturmada görev alan İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, şüphelileri teknik ve fiziki takiple izledi. Buna göre, ihraç edilecek ürünlerde kullanılmak üzere KDV’siz olarak yurda sokulan tekstil ürünleri ve malzemeleri, iç piyasaya sürüldü.

ÜNLÜ İSİMLER DE VAR

Şüphelilerin evlerinde arama yapan ekipler, çok sayıda belgeye de el koydu. Gözaltı sayısının şüpheli sayısıyla orantılı 67’ye tamamlanması bekleniyor. Gözaltına alınan isimlerin arasında İstanbul gece hayatının ünlü simalarının da bulunduğu bildirildi.

(ayrıntılar gelecek)

Havaalanlarında 15 günde 34 dinci militan yakalandı

Havaalanlarında 15 günde 34 dinci militan yakalandı

Yayınlanma Tarihi:10:59,