İstanbul’a kar geliyor! Yarın okullar tatil mi?

Erzurum ve Ağrı'da okullar tatil edildi. Peki bu akşam ve önümüzdeki 2 gün yoğun kar yağış beklenen İstanbul'da yarın okullar tatil mi?

İstanbul’a kar geliyor! Yarın okullar tatil mi?

Meteoroloji, İstanbullluarı kar yağışına karşı uyardı. Akşam saatlerinde önce karla karşıık yağmur daha sonra da il genelinde yağmur bekleniyor. Salı ve Çarşamba günleri de yoğun kar yağışının süreceği tahmin ediliyor. Tabii bu havu durumu öğrencilerin aklına hemen şu soruyu getiriyor: “Yarın okullar tatil mi? 2. yarıyıla başlayan okullar yarın okullar tatil mi değil mi henüz valilikten açıklama gelmedi. Ancak kar yağışı başladıktan sonra 10 Ocak günü kar tatili ile ilgili bir açıklama yapılabilir.

TÜRKİYE’DE HAVA DURUMU VE KAR TATİLİ KARARLARI

İzmir'de ise bu akşam saatlerinden itibaren yağışların yüksek kesimlerinde karla karışık yağmur şeklinde meydana geleceği ve salı günü iç kesimlerinde kuvvetli olmak üzere kar yağışlı geçeceği ve çarşamba günü yağışın kesilmesi bekleniyor.

Açıklamada bölge genelinde bugün öğle saatlerinde başlayacak sağanağın İzmir, Aydın ve Manisa'da etkili olacağı, Çanakkale, Balıkesir ve Manisa'nın kuzey ilçelerinde yoğun kar yağışı şeklinde görüleceği belirtildi.

Salı günü Manisa, Balıkesir ve Çanakkale'de etkisini arttırması beklenen kar yağışının İzmir'in doğu ilçelerinde de görülebileceğinin ifade edildiği açıklamada, “Çarşamba günü Kıyı Ege dışında bölge genelinde etkisini sürdürmesi beklenen kar yağışlarının Balıkesir genelinde, Çanakkale'nin doğu ilçelerinde kuvvetli olacağı tahmin ediliyor” denildi.

Ağrı’da okullar tatil:
Kar yağışının etkisini göstermeye başladığı Ağrı'nın Eleşkirt ilçesindeki taşımalı sisteminin uygulandığı okullarda, yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

Erzurum’da okullat tatil:
Erzurum Valiliği, yoğun kar yağışı nedeniyle merkez Yakutiye, Aziziye ve Palandöken ilçelerinde anaokulları ile ilk, orta ve liselerde eğitime bir gün süreyle ara verildiğini açıkladı.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...