İstanbul’da okullar tatil mi? Kar tatili var mı?

İstanbul'da okullar tatil mi? Ankara'da okullara kar tatili yapıldı mı? İstanbul Valiliği'nden okulların tatil edildiğine dair bir duyuru yapıldı mı?

İstanbul’da okullar tatil mi? Kar tatili var mı?

Havaların birden soğuması ve kar yağışından sonra öğrencilerin ve velilerin ilk merak ettiği şey “kar tatili var mı? okullar tatil mi?”. Peki okullar tatil edilecek mi? İstanbul Valiliği’nden veya Ankara Valiliği’nden konu ile ilgili açıklama bekleniyor fakat İstanbul’da okulların tatil edildiğine ya da Ankara’da okulların tatil olduğuna dair bir duyuru yapılmadı. Meteroloji, bugün ve yarın için yoğun kar yağışı olacağı söylenmişti. Bunun üzerine Valiliklerden bugün veya yarın okulların tatil edileceğine dair bir duyuru yapılması bekleniyor. Türkiye’nin bazı illerinde yoğun kar yağışından dolayı okullar tatil edildi. İşte okulların tatil edildiği bazı iller;

MUŞ'TA OKULLAR TATİL

Yoğun kar yağışı ve tipinin etkili oldu Muş merkez ve tüm ilçelerde bugün okullar tatil edildi.

KARS'TA OKULLAR BUGÜN DE TATİL

Yoğun kar yağışının etkisini sürdürdüğü Kars merkezde, ilçelerinde ve köylerinde okullar bugün de tatil edildi.

AĞRI'DA OKULLAR TATİL

Yoğun kar yağışı nedeniyle Ağrı merkeze bağlı tüm köy okulları ile taşıma merkezli okullar bugün tatil edildi.

DOĞU'DA BİR ÇOK YERDE OKULLAR TATİL

Doğu Anadolu Bölgesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Erzurum, Kars ve Ağrı'nın Eleşkirt, Erzincan'ın Tercan ilçelerinde okullar tatil edildi. Erzurum, Ağrı, Erzincan, Kars, Muş ve Ardahan'da bin 585 köyün merkezlerle bağlantısı kesildi.

Doğu Anadolu Bölgesinde önceki akşam başlayan kar yağışı sabaha kadar aralıksız devam etti. Kar yağışı nedeniyle Erzurum'da bin, Ağrı'da 270, Erzincan'da 160, Kars'ta 76, Muş'ta 64, Ardahan'da 15 olmak üzere toplam 1585 köy yolunun merkezlerle bağlantısı kesildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesine bağlı Kırsal Hizmetler Daire Başkanlığından 53 ekip köy yollarını açmak için seferber oldu.

ERZURUM'UN BAZI İLÇELERİNDE TATİL

Erzurum'un Yakutiye, Palandöken, Aziziye, Kars merkez ve Arpaçay, Ağrı'nın Eleşkirt, Erzincan'ın Tercan ilçelerinde okul öncesi, ilköğretim okulları ve liseler dün yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edildi. Kamuda çalışan engelli ve hamilelere de kar tatili izni verildi. Okullarda eğitim- öğretime 10 Şubat sabahı yeniden başlanacak.

Kar kalınlıkları Erzurum'da 35, Ağrı'da 30, Ardahan'da 21, Kars'ta 15 santime ulaştı. Kayak merkezlerindeki kar kalınlıkları ise Konaklı'da 160, Palandöken'de 150, Sarıkamış'ta 85 santimi buldu. Meteoroloji 12′nci Bölge Müdürlüğü kar yağışının giderek şiddetini artıracağını ve Perşembe gününe kadar devam edeceğini bildirdi.

KARLIOVA'DA 2 GÜN TATİL

Bingöl'ün Karlıova İlçesi'nde dün akşam başlayan kar yağışı nedeniyle, dün ve bugün olmak üzere ilçe merkezi ile bağlı köylerdeki okullar 2 gün tatil edildi.

Karlıova İlçe merkezinde önceki akşam başlayan kar yağışı, dün başlaması gereken eğitimi engelledi. Kar kalınlığının bir metreyi geçtiği Karlıova'da, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, merkez ve bağlı köylerde okulların 2 gün tatil edildiğini duyurdu. İlçede kar yağışı hala devam ederken, özel idare ve belediye ekipleri, kar temizleme araçları ile yoğun bir şekilde kar temizleme çalışmalarına devam ediyor.

ARDAHAN GÖLE'DE OKULLARA KAR TATİLİ

Ardahan'da gün boyu etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle Göle ilçesinde okullar, bugün için 1 günlüğüne tatil edildi. İlçedeki kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan hamile ve engelli personel de bir gün süre ile idari izinli sayılacak.

BİTLİS'TE EĞİTİME KAR ENGELİ

Yoğun kar yağışının devam ettiği Bitlis'te Valilik tatil kararı aldı. Bitlis Valiliği, Bitlis merkez ile merkeze bağlı köylerde bugün için ilk, orta ve liselerin tatil edildiğini bildirdi. Bitlis kent merkezindeki kar kalınlığı ise yaklışık 30 santimetreyi buldu.

UŞAK'TA DA TATİL

Uşak Meteoroloji Müdürlüğü'nün hava tahmin raporlarında belirtilen mevcut hava şartları, yağış durumu ve en son meteorolojik veriler ışığında öğrencilerin sağlığı ve ulaşım güvenliği için İl Merkezi ve İlçeler dahil olmak üzere Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm örgün ve yaygın eğitim kurumları 10 Şubat 2015 Salı günü 1 (Bir) gün süre ile tatil edilmesine karar verildi. Ayrıca İl geneli ve İlçeler dahil olmak üzere Kamu Kurum ve Kuruluşlarında görev yapan hamile ve engelli personelin 10 Şubat 2015 Salı günü 1 (Bir) gün süre ile idari izinli sayılacağı da bildirildi.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...