İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul’da kar tatili uzayacak mı?

İstanbul'da yarın okullar tatil mi? İstanbul'da kar tatili yarına uzayacak mı? İstanbul Valiliği'nden kar tatili ile ilgili bir açıklama geldi mi?

İstanbul’da yarın okullar tatil mi? İstanbul’da kar tatili uzayacak mı?

İstanbul’da kar yağışının devam ediyor olması acaba yarın da okullar tatil olur mu sorusunu akıllara getiriyor. Bu yüzden İstanbul’da öğrenci ve velilerin gözleri kulakları valilikten yapılacak açıklamada. İstanbul Valiliği’nde şu ana kadar yapılan bir açıklama yok fakat ilerleyen saatlerde yarın için İstanbul’da okulların tatil mi değil mi açıklama yapacaklardır. İstanbul Valiliği’nden konu ile ilgili bir açıklama geldiği zaman buradan sizlerle paylaşacağız.

İstanbul Valiliği’nden dün akşam kar tatili hakkında yapılan duyuru

İstanbul Valiliği, devam eden kar yağışı nedeniyle ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 1 gün süreyle ara verildiğini duyurdu.

Valilikten yapılan açıklamada, meteoroloji yetkililerinden alınan bilgiye göre, İstanbul’da halen devam eden kar yağışının, tahmin edildiği gibi özellikle boğaz civarı ve Anadolu yakasında etkili olarak öğle saatlerine kadar devam edeceği belirtildi.

Yağışın öğle saatlerinden sonra yoğunluğu azalsa bile özellikle ara sokaklarda bırakacağı kütlenin ulaşımda zorluk ve tehlikeye yol açacağının değerlendirildiği aktarılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

“Bu nedenle, valiliğimizce öğrencilerin herhangi bir risk ve mağduriyetle karşılaşmamaları açısından anaokulu, ilkokul, ortaokul, liseler ile özel eğitim ve rehabilitasyon merkezlerinde eğitim ve öğretime 11 Şubat Çarşamba günü 1 gün süreyle ara verilmesi uygun görülmüştür. Aynı gün kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan engelli ve hamile personel de idari izinli sayılacaktır.”

ANKARA’DA OKULLAR TATİL EDİLDİ

Ankara Valiliği’nden de, Milli Eğitim Bakanlığına bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildiği bildirildi.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, son meteorolojik tahminler ve alınan veriler çerçevesinde Ankara’da yoğun kar yağışının yanı sıra hava sıcaklığındaki düşüşün devam edecek olması ve oluşabilecek buzlanma nedeniyle trafikte yaşanabilecek olumsuzlukları en aza indirmek, öğrenciler için oluşabilecek riskleri bertaraf etmek amacıyla 11 Şubat’ta Milli Eğitim Bakanlığına bağlı temel eğitim ve ortaöğretim okulları ile kurumlarında eğitim ve öğretime bir gün ara verildi.

Kamu kurum ve kuruluşlarında görevli personelden hamile ve emzikli bayanlar ile engelli personelin de idari izinli sayılmaları Valilik tarafından uygun görüldü.

Polatlı Kaymakamlığından yapılan açıklamaya göre, dün geceden itibaren başlayan ve halen devam eden kar yağışı nedeniyle ilçedeki tüm okulların 11 Şubat Çarşamba tatil edildiği belirtildi.

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...