Sözcü Plus Giriş

İstanbul’u kilitleyen ‘damacana’ trafiği

Kağıthane'de içme suyu dolu damacanaları taşıyan TIR'ın dorsesi savrulunca, damacanalar yola savruldu. Kaza sonrası trafik 4 saat kapalı kaldı.

Güncellenme: 11:16, 14/07/2015
İstanbul’u kilitleyen ‘damacana’ trafiği

Hasdal, Selçuklu Caddesi'nde yaşanan ilginç kazada sürücüler neye uğradığını şaşırdı. İçme suyu taşıyan TIR’ın dorsesindeki yüzlerce damacana yola savruldu. Trafik 4 saat süreyle kilitlendi.

Adapazarı'ndan İstanbul’a gelen 34 KR 493 plakalı TIR’daki su dolu damacanalar, aracın yan yatması üzerine dorse içinde kayarak brandaları parçaladı ve yollara döküldü. Kağıthane yönünde yol trafiğe kapandı. Sürücü, polis ve mal sahibinden yardım istedi. Olay yerine gelen polis, çevrede güvenlik önlemi alıp, trafiği kontrollü olarak karşı şeride yönlendirdi. Damacanaların bir bölümü kamyonetlere yüklenerek götürüldü. bir bölümü de yolun kenarına taşındı. Trafik yaklaşık 4 saat sonra, bir şerit halinde trafiğe açıldı.

Mal sahibi Eyüp Karakuş, “Adapazarı'ndan Kağıthane'ye su getiriyordu. Şoför yükün yan yatması nedeniyle aracı durdurmuş. Damacanalar yola devrilmiş. Can kaybı veya yaralanma yok. Taşıma sırasında daha önce, damacanaların çevresinde kontraplak malzeme kullanılıyordu. O daha güvenli idi. Şimdi plastik bir malzeme kullanılıyor. Plastik malzeme kaymaya neden oldu” dedi.