Sözcü Plus Giriş

İşte MEB’in öğretmen atamaları takvimi!

Öğretmen atamaları ile ilgili detaylar ve MEB'in isteğe veya zorunlu yer değiştirmelere dair duyurusu...

Güncellenme: 10:29, 13/05/2015
İşte MEB’in öğretmen atamaları takvimi!

MEB, öğretmen adaylarının merakla beklediği öğretmen atamalarını takvimini ilan etti MEB’in açıklamasına göre atama başvuruları 20-26 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirilecek. İller arası atamalar ise 10-16 Haziran tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

İller arası ve il içi isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme başvuruları tarihlerini ve başvuru şartlarını belirleyen MEB’in duyurusuna göre Buna göre iller arası öğretmen atamalarında başvurular 10-16 Haziran 2015 tarihleri Öğretmen atamaları valiliklerce 29 Mayıs 2015 tarihine kadar sonuçlandırılacak. Peki öğretmen atamaları hangi koşullarda yapılıyor?

İLLER ARASI ÖĞRETMEN ATAMALARI KOŞULLARI

İller arası isteğe ve zorunlu çalışma yükümlülüğüne bağlı yer değiştirme işlemleri Millî Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği hükümleri doğrultusunda yapılıyor. Öğretmen atamalarında, zorunlu çalışma yükümlülüğü bulunmayanlar ile bu yükümlülüklerini tamamlayan veya muaf olan öğretmenlerden 30 Eylül 2015 tarihi itibarıyla bulundukları ilde en az 3 yıllık çalışma süresini tamamlayanlar, iller arasında yer değiştirme isteğinde bulunabilecek. Atamalarda; üç yıllık sürenin hesabında, sözleşmeli öğretmenlik ve asker öğretmenlik dâhil, öğretmenlerin kadrolarının bulunduğu ilde fiilen öğretmen olarak görev yaptıkları süreler dikkate alınacak. Başvurular, http://mebbis.meb.gov.tr veya http://ikgm.meb.gov.tr adreslerinde yer alan Elektronik Başvuru Formu doldurulmak suretiyle yapılacak. Duyurunun tam metnine aşağıdaki bağlantıdan erişebilirsiniz:

ÖĞRETMENLERİN 2015 YILI İLLER ARASI İSTEĞE VE ZORUNLU ÇALIŞMA
YÜKÜMLÜLÜĞÜNE BAĞLI YER DEĞİŞTİRMELERİNE İLİŞKİN DUYURU