Sözcü Plus Giriş

İzmir’de Hıdırellez coşkuyla kutlandı

İzmir'de, baharın müjdecisi Hıdırellez etkinliklerle kutlandı. Dünyaca ünlü şarkıcı Esma Recepova da kutlamalarda sahne aldı.

Güncellenme: 23:49, 05/05/2015
İzmir’de Hıdırellez coşkuyla kutlandı

Kutlamalarda Tepecik Flarmoni Orkestrası, Mozart’ın eserlerini çalarken, Koçani Orkestrası ile dünyaca ünlü Makedon şarkıcı Esma Recepova sahneye çıktı. İzleyenler Roman Divası olarak kabul edilen ünlü sanatçının şarkılarıyla eğlenceli dakikalar yaşadı. Gündoğdu’daki programa katılamayan İzmirliler, Konak Belediyesi tarafından İkiçeşmelik mahallesi, Tepecik İşçiler Caddesi, Gürçeşme Vasıf Çınar İlkokulu, Eşrefpaşa mahallesinde Halitbey İlkokulu, Güney Mahallesi Hamam sokağında düzenlenen etkinliklerle Hıdırellez’i doyasıya kutladı.

Edirne´de Kakava coşkusu

Edirne´de Kakava coşkusu

İşçiler Caddesi’nde, yüzlerce roman vatandaşın katıldığı, şarkı ve oyunlara eşlik ettiği gecede ateşler yakıldı, pilav ve ayran dağıtıldı. Roman vatandaşların yanı sıra birçok vatandaşın yoğun ilgi gösterdiği hıdrellez şenliği son derece renkli geçti. Bereket, bolluk, sağlık ve mutluluğun sembolü olan Hıdrellez kutlamalarında vatandaşlar dileklerini tuttu, baharın gelişini kutladı.