İztuzu Plajı basına açıldı

İztuzu Plajı, davet edilen basın mensuplarına gösterildi.

İztuzu Plajı basına açıldı

MUĞLA Sıtkı Koçman Üniversitesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı arasında yapılan protokolle işletme hakları üniversiteye bırakılan İztuzu Plajı, davet edilen basın mensuplarına gösterildi. Turizm sezonu öncesi yapılan hazırlıkları basın mensuplarına gösteren üniversite yetkilileri, eksikliklerin büyük ölçüde giderildiğini dile getirdi.

Geçen mart ayında işletme hakları Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’ne bırakılan İztuzu Plajı’nda incelemelerde bulunan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Bayram Akça, plajın turizm sezonuna hazırlanması için iki aydır yoğun çaba sarf ettiklerini söyledi. İztuzu Plajı’nın eski hali ile yeni hali arasında büyük fark bulunduğunu belirten Prof. Dr. Akça, “Turistlerimiz için, Muğla İl Sağlık Müdürlüğü’müzle bir protokol yaptık. 112 acil ekipleri herhangi bir sağlık sorunu yaşayan misafirlerimiz için hazırda bekleyecek. Ayrıca çevre dostu faaliyetler sergiliyoruz. Caretta carettaları da koruyarak onların araştırılması ve geliştirilmesi için elimizden geleni yapıyoruz” dedi.
Plajın Muğla Üniversitesi’ne verilmesinden sonra şaşırtıcı gelişmeler yaşandığını belirten gazeteci Can Pulak, “Yıllardır Dalyan’ı yakından izlerim. Bu doğa harikası yerin korunması hususunda çok büyük problemler yaşandı. Şimdi görüyorum ki özel sektöre devrine gerek kalmadan bir devlet kurumu olan üniversite plaja çok iyi bakmış. Giriş ücreti alınmasını da turizmin sürdürülebilirliği adına olumlu buluyorum” dedi.
Yaklaşık 2 saat süren incelemenin ardından, ekip teknelerle plajdan ayrıldı.(DHA)

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...