Reklamsız Sözcü

Kadir Gökmen Öğüt’ten çarpıcı açıklamalar

Kadir Gökmen Öğüt: 365 günün her günü, ayrı bir acı olayın anma günü haline geldi.

android-time 11:59
Kadir Gökmen Öğüt’ten çarpıcı açıklamalar
Kadir Gökmen Öğüt: 365 günün her günü, ayrı bir acı olayın anma günü haline geldi.

CHP İstanbul İl Başkanlığı’na adaylığını açıklayan 24. dönem CHP İstanbul Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt çarpıcı açıklamalarda bulundu. Gökmen Öğüt, “365 günün her günü, ayrı bir acı olayın anma günü haline geldi” dedi.

FOTO:SÖZCÜ CHP İstanbul İl Başkan adayı Öğüt çarpıcı açıklamalarda bulundu.

92 yıllık bir partinin değişimlere ayak uydurduğu için ayakta kaldığını söyleyen Gökmen şunları söyledi: “AKP ve kontrolündeki medya grupları; beğenmediklerine, önce terörist ya da vatan haini yaftasını yapıştırıp ardından kim varsa hepsinin öldürülmesi gerektiğini halka aşılıyorlar. Dilek Doğan olayı ve Güneydoğu'daki politikalar yüzünden yaşanan ölümler, bu algı yönetiminin en son örnekleri olarak ‘şimdilik' hafızamızda. Acıyı paylaşıyoruz fakat bu iyi niyetimizin yansıması, maalesef sadece yeni bir ‘ölüm hukuku' olayına hazırlıktan öteye gitmiyor”

CHP örgütlerine seslenen Öğüt sözlerin işöyle sürdürdü; “Unutturmayacağız dediğimiz o kadar çok vahşet yaşıyoruz ki! Hatırlatmak için neredeyse 365 günün her gününü, ayrı bir acının anma günü yapmamız gerekiyor. Asıl üzüntüm; bu ölümleri haklı bulanların bizlerle, bu ülkede aynı hakları paylaşmalarıdır. İşte şimdi, karanlığın tam ortasındayken bütün vatandaşlarımızı bu ölüm ukuku vahşetine dur demeye ve asla pes etmemeye davet ediyorum. Diktatörlüğün ve ölümün yükselişine sessiz kalmamak, hepimizin en basit insani görevidir.”

 

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more