Sözcü Plus Giriş

Kaldırımı araçlar işgal edince…

Bayrampaşa'da 69 yaşındaki İbrahim Pekediz kaldırıma park eden araçlar nedeniyle yol üzerinde yürümek zorunda kaldı. Minibüs çarpan adam hayatını kaybetti.

Güncellenme: 23:11, 04/05/2015
Kaldırımı araçlar işgal edince…

Edinilen bilgiye göre, kaza saat 15.00 sıralarında Yıldırım Mahallesi Millet Caddesi üzerinde meydana geldi. İddiaya göre, kaldırıma park eden araçlar yüzünden yol üzerinde yürüyen İbrahim Pekediz’e (69) seyir halindeki bir minibüs çarptı. Çarpmanın etkisiyle kanlar içinde yere yığılan Pekediz olay yerinde hayatını kaybetti. Kazaya karışan minibüsün sürücüsü ise polis tarafından gözaltına alındı.

KAZADAN SONRA KALDIRDILAR
Polis ekipleri, kazanın bulunduğu alanda park eden araçları olay yerinden kaldırdıktan sonra inceleme yaptı. Kazayı duyarak olay yerine gelen İbrahim Pekediz’in yakınları ise gözyaşı döktü.

Görgü tanıkları, kaldırımda araçların park etmesi nedeniyle yürüyecek alan kalmadığını, bu nedenle diğer yayalar gibi İbrahim Pekediz’in de yolda yürüdüğünü ve arkasından gelen minibüsün çarpması sonucu hayatını kaybettiğini söyledi.

Kaan Çağlayan kaza yaptı

Kaan Çağlayan kaza yaptı

Pekediz’in cenazesi, polis ekiplerinin incelemesinin ardından otopsi için Adli Tıp Kurumu’na kaldırıldı. Mahalle halkı, kaldırıma park eden araçlar nedeniyle tepki gösterirken, kazaya yakın bölgede de araçların kaldırıma park ettiği dikkat çekti.