Kanser hastalarına moral gecesi

Yenimahalle Belediyesi, 4 Şubat Dünya Kanser Günü’nde Onkoloji Konukevinde kalan hasta ve hasta yakınları için moral gecesi düzenledi.

Kanser hastalarına moral gecesi

Defalarca kanseri yenerek hayata tutunan Onkoloji Konukevi Müdürü Hakkı Vatansever'in organize ettiği gecede, konuk evi sakinleri hastalıklarına inat, doyasıya eğlendi.

Şehir dışından gelen ve kalacak yer sorunu yaşayan hasta ve hasta yakınlarının sıcak yuvası olan Yenimahalle Belediyesi Onkoloji Konuk Evi'nde tertip edilen eğlenceye, Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar da katılarak kanser hastaları ile yakınlarını yalnız bırakmadı.

Müzik eşliğinde dans ettiler
Canlı müzik eşliğinde misket oynayan konukevi sakinleri, şarkılara da eşlik ederek gönüllerince bir gün geçirdi. Kanserle mücadelede başarılı olarak hastalığı yenen vatandaşların da bulunduğu eğlencede, hediye de dağıtıldı.
Böyle bir geceyi düzenlediği için Başkan Yaşar'a teşekkür eden hasta ve hasta yakınları, “Başkanımıza bizleri yalnız bırakmadığı için teşekkür ediyoruz” dedi.

“Moral bu hastalıklar için en büyük ilaçtır”
Hastalara acil şifalar dileyen Yaşar, “Yaşama azminizi, umudunuzu asla bırakmayın. Moral bu hastalıklar için en büyük ilaçtır. Bu yüzden moralinizi daima yüksek tutun. Kendinize iyi bakın. Sizden önemli hiçbir şey yok bu hayatta. Anadolu'nun neresinden gelirseniz gelin kapımız sizlere her zaman açıktır. Hastalığın yanından bir de konaklama problemiyle uğraşan hasta yakınlarının çektiği sıkıntıları gidermek için bu konuk evini açtık. Sizlere hizmet etmek bizim görevimiz” diye konuştu.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...