Kar engeline kar motorsikleti!

Muş'un Bulanık ilçesinin Altınoluk köyünde rahatsızlanan 92 yaşındaki Yalçın İliman, AFAD ekipleri tarafından kar motosikleti ile kurtarıldı.

Kar engeline kar motorsikleti!

Muş’a 140 kilometre uzaklıktaki Altınoluk köyünün Hormuza mezrasında yaşayan kalp hastası Yalçın İliman, tansiyon sorunu ve nefes darlığı başgösterdi.

Mezra yolunun karla kapalı olması nedeniyle yakınları 112 Acil Servisi arayarak yardım istedi. Bölgeye sevk edilen AFAD ve sağlık ekipleri yolun açık olduğu Altınoluk köyüne kadar ambulans ve araçlarla gitti. Ekipler, yolunun kapalı olduğu 2 kilometre uzaklıktaki mezraya kar motosikletleri ile ulaştı. Kar kalınlığının yer yer bir metreyi bulduğu mezrada eve ulaşan ekipler yapılan ilk müdahalenin ardından Yalçın İliman’ı kar motosikletinin kızaklı sedyesine aldı ve ambulansların bulunduğu köye götürdü.

Yaklaşık 6 saat süren bir operasyonun ardından Yalçın İliman’ın hastaneye ulaştırıldığını söyleyen AFAD Arama Kurtarma Şefi Erkin Dayı, “Saat 19.20 sıralarında 112 Acil Servis’e ihbar geldi. Hemen yola koyulduk. Çeşitli rahatsızlıkları bulunan Yalçın İliman’ın evine ulaştık ve kısa sürede hastaneye götürdük” dedi.
Yalçın İliman’ın torunu Çetin Ekmekçi ise, AFAD ve 112 Acil Sağlık ekiplerine teşekkür etti.

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...