Sözcü Plus Giriş

Kayıp gençten acı haber

Bodrum'da 27 gün önce tekne ile denize açılan ve bir daha kendilerinden haber alınamayan iki gençten 22 yaşındaki Doğukan Naci Berk'in de cesedi bulundu.

Güncellenme: 16:17, 22/05/2015
Kayıp gençten acı haber

Berk’in Çatalada açıklarında balıkçılar tarafından bulunan cesedi otopsi için Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi.

İnsan kaçakçılığından yakalanıp, bir süre tutuklu kaldıktan sonra geçen 24 Nisan’da serbest bırakılan Kazım Can Baran, ertesi gün arkadaşı 22 yaşındaki Doğukan Naci Berk ile denize açıldı. 6 metrelik tekne ile Yalıkavak Mahallesi’nden denize açılan iki gençten bir daha haber alınamadı. Arama kurtarma çalışmaları sonucunda 3 gün sonra Yalıkavak Küdür Yarımadası açıklarında, balıkçılar tarafından Baran’ın cesedine ulaşıldı. İki gencin içinde denize açıldığı tekne de geçen 29 Nisan’da Yunanistan’ın Leros Adası yakınlarında ters dönmüş olarak bulundu.

Berk’in cesedi ise dün Turgutreis’e yaklaşık 3 mil mesafedeki Çatalada ile Kardak Kayalıkları arasındaki bölgede balıkçılar tarafından bulundu. Balıkçıların haber vermesi üzerine bölgeye giden Sahil Güvenlik ekipleri, gencin cesedini bota alıp, Bodrum Limanı’na getirdi. Yakınları üzerindeki kıyafetlerden cesedin Berk’e ait olduğunu teşhis etti. Berk’in cesedi kesin ölüm nedeninin tespiti için otopsi yapılmak üzere Muğla Adli Tıp Kurumu’na gönderildi. İki gencin ölümüyle ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi.
(DHA)