Kerpiç ev çöktü

Niğde'de kerpiç ev çöktü, 4 kişilik aile enkaz altında kaldı.

Kerpiç ev çöktü

Niğde’nin Altunhisar İlçesi’nde sağanak yağmur, 4 kişilik Sabanlı Ailesi’nin yaşadığı kerpiç evin çökmesine neden oldu. Ekipler enkazdan 3 kişiyi yaralı olarak çıkarırken, bir kişiye ulaşılmaya çalışılıyor.

Çarşı Mahallesi’nde Fatma Sabanlı ve oğlu Remzi Sabanlı, kızı Zeliha Durukan ve torunu 1 yaşındaki Nurcan Durukan’ın yaşadığı kerpiç ev, gece boyunca yağan yağmurun ardından bugün saat 09.00 sıralarında çöktü. Evin çöktüğünü görenlerin ihbarı üzerine çok sayıda arama kurtarma ekibi olay yerine sevk edildi. Niğde AFAD İl Müdürlüğü, itfaiye ve sağlık ekiplerinin yapmış olduğu kurtarma çalışmasında Fatma Sabanlı, kızı ile torunu enkaz altından yaralı olarak çıkarıldı. Yaralılar, ambulansla Altunhisar Devlet Hastanesi’ne götürülerek tedavi altına alındı. Ekiplerin enkaz altındaki Remzi Sabanlı’yı kurtarma çalışmaları ise devam ediyor.

Niğde Valisi Necmeddin Kılıç ile Altunhisar Kaymakamı Yaşar Yeşiltaş da olay yerine gelerek kurtarma çalışmalarını yerinde inceleyip ekiplerden bilgi aldı. Fatma Sabanlı’nın çocukları ve torunuyla çöken evde kiracı oldukları ve eve de yaklaşık iki hafta önce taşındıkları belirtildi.

DHA

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...