Reklamsız Sözcü

Kıyafetlerinizi böyle yıkamayın!

Sadece kuru temizlemeye uygun olduğu söylenen kıyafetler, bazen evde de yıkanabiliyor. Siz evde yıkayıp yıkamamanız gerektiğine nasıl karar veriyorsunuz?

android-time 10:28
Kıyafetlerinizi böyle yıkamayın!
Sadece kuru temizlemeye uygun olduğu söylenen kıyafetler, bazen evde de yıkanabiliyor. Siz evde yıkayıp yıkamamanız gerektiğine nasıl karar veriyorsunuz?

Aslında her kıyafet evde yıkanabilir, sadece kumaşa uygun davranmanız lazım. Makinenin el yıkama seçeneği, soğuk suyla yıkamak, asarak kurutmak… Bu tarz şeyler çok fark ediyor.

Örneğin, boncuklu ve metalik işlemeli parçaları kesinlikle çamaşır makinesine atmamanız gerekiyor.

Kıyafetlerimizi kaç kez giydikten sonra yıkamamız gerekir? Her giydiğimizde yıkamalı mıyız yoksa birkaç sefer giyilebilir mi?

Tozlu ve kirli bir yerde değilseniz, kıyafetlerinizi her giydiğinizde yıkamanıza gerek yoktur. Toplu taşıma araçlarında ya da uçaklarda kullandığınız kıyafetler anında yıkanmalıdır. Ancak ev ortamında takılıyorsanız, giydiğiniz ilk seferde yıkamanıza gerek yoktur.

Çamaşır yıkamayı aceleye getirdiğinizde, mutlaka kıyafetlerinize zarar verirsiniz.

Çamaşır yıkarken yapmamamız gereken en önemli şey nedir?

Aceleye getirmek! Çamaşır yıkamayı aceleye getirdiğinizde, mutlaka kıyafetlerinize zarar verirsiniz. Onun yerine özenle ve her kumaşa ayrı muamele edecek şekilde yıkamaya çalışın.

Lekelerle savaşmak için ne önerirsiniz?

Kıyafetlerinizi makineye atmadan önce leke çıkarıcı ile bekletmeniz faydalı olabilir. Üzerinize bir şey döküldüğü an müdahale etmeniz de çok önemli. Bir restoranda üzerinize bir şey döküldüğünde, hemen suni tatlandırıcı ile lekenin üzerini ovun. Lekenin kalıcılığını büyük ölçüde düşürdüğünü fark edeceksiniz.(Kaynak:Glamour)

Tüm son dakika haberleri için tıklayın.

Son güncelleme: android-time 12:4209.12.2015
SIRADAKİ HABER
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp more