Sözcü Plus Giriş

KKB Findeks kredi notu sorgulama

Kredi notu konusunda KKB kredi notu kullanırken artık bu değiştirilmiş ve Findeks adını almıştır. Findeks kredi notu ile ilgili tüm detaylar haberimizde.

Güncellenme: 13:45, 26/11/2015
KKB Findeks kredi notu sorgulama

Banka ile yapılan işlemleri inceleyen ve kişilerin borç durumunu analiz ederek borçların zamanında ödenip ödenmediğini kontrol eden Findeks tüm bu işlemler sonucunda kredi notunu oluşturmaktadır. Bu şekilde tüm kişiler için kredi notu oluşturulmuştur. Findeks sistemi üzerinden yapılacak işlemler ile birlikte kişilerin güncel Findeks notunu görmesi mümkündür. Findeks notunun ne kadar olduğunu merak eden ve kredi notu sorgulama işlemlerini yapmak isteyenlerin yeni bir sistem olan Findeks üzerinden belirtilen işlemlerini gerçekleştirmesi mümkündür.

Kredi notunun kullanıma sunulmasının ardından özellikle Findeks resmi internet sitesi üzerinden kişiler üyelik açarak kredi notu sorgulamaya başlamıştır. Kredi kartlarına yapılan düzensiz ödemeler, kredi borçlarının ödenmemesi ya da ertelenmesi, yasal takibe alınmak kredi notunun düşmesine neden olan en önemli kriterlerdir. Findeks notunu yükseltmek ve düşürmemek için borç ödemelerine dikkat edilmesi ve zamanında ödenmesi gerekmektedir. Belirtilen şekilde yapılacak işlemler ile birlikte kişilerin yüksek bir kredi notuna sahip olması mümkün olacaktır. Yüksek bir kredi notu, yapılacak kredi başvuruları için büyük bir avantaj sağlamaktadır.

Sadece kredi notu sorgulama konusunda değil not üzerinden yapılacak olan diğer işlemlerde de Findeks resmi internet sitesinin kullanılması gerekir. Günümüzde bankalar üzerinden yapılan işlemlerin oldukça yoğun olarak gerçekleştirilmesi kredi notlarının da sürekli değişmesini sağlamaktadır. Kişilerin notunu öğrenebilmesi ve yapılan işlemler sonrasında notun bu işlemlerden nasıl etkilendiğini görüntülenmesi için mutlaka online olarak sorgulama işlemlerinin yapılması gerekir. İnternet üzerinden not için sorgulama yapacak kişilerin unutmaması gereken en önemli detay, Findeks sisteminin ücretli bir üyeliğe sahip olmasıdır.

Bu nedenle ücretli üyelik tiplerinden uygun olanının seçilmesi ve ücretli olarak not sorgulama işlemlerinin yapılması gerekmektedir. Bu konuda başka bir seçenek bulunmadığından kişilerin mutlaka üyelik açması gerekmektedir.

Kredi Notu Öğrenme için Basit Bir Yol Deneyin
Findeks kredi not sistemi ile birlikte kişilere bankacılık konusunda yardımcı olmaktadır. Findeks kredi notu bankalardan kredi veya kredi kartı almak isteyen kişiler için oldukça önemlidir. Mesaj ile kredi puan öğrenme de Findeks'in getirdiği hizmetlerden birisidir. Bu hizmetten yararlanabilmek için Findeks sistemi üzerine üye olmak gerekir. Buraya TC kimlik numarası ve telefon numarası ile birlikte üye olunabilmektedir. Daha sonraki işlemlerde kişiler telefon numaralarını girerek findeks skorunuzanında cep telefonunda görebilir.

Bu yöntemle puanınızı almanız ilk olarak belirli bir ücret karşılığında yapılır. Findeks bu konuda Turkcell ile anlaşmalıdır. Turkcell ile yapılan anlaşma sonucunda notunuzu öğrenebilmeniz için gerekli olan her türlü işlemler yapılabilmektedir. Notunuzu bu şekilde öğrenerek bu puanınızı cep telefonunuzda saklayabilirsiniz. Sms ile kredi notu öğrenmek için gerekli olan adımların başında bunlar gelir. Kredi notu öğrenen kişiler daha sonraki dönemlerde aynı puan ile kredi kartlarına veya krediye başvurabilir. Kredi skoru öğrenme işlemleri bu sayede hızlı bir şekilde yapılır.

Yayınlanma Tarihi:08:40,