Sözcü Plus Giriş

Fatih’te bir işyerinde çıkan yangında içeride bulunan 3 işçi itfaiye tarafından yanmaktan kurtarıldı. İçeride işçilerle birlikte mahsur kalan köpek dumandan etkilenince itfaiye eri kendisine ait olan oksijen maskesini çıkarıp köpeğe yaklaştırdı. Köpeğin kurtarılması için seferber olan mahalleli tarafından da yüzüne su dökülen köpek, yapılan yaklaşık 15 dakikalık müdahalenin ardından gözlerini açmayı başardı.

3 İŞÇİ MAHSUR KALDI

Fatih, Seyit Ömer Mahallesi, Mecit Bey Sokak, 33 numarada bulunan bir mobilya döşeme atölyesinde başlayan nedeni henüz bilinmeyen yangında çıktı. Yangında mahsur kalanlar olduğu bilgisini alan itfaiye erleri, yoğun dumanla kaplı olan işyerinin bodrum katına ulaştı. Mahsur kalan 3 kişiyi omuzlayan itfaiye erleri, yaralıları dışarı çıkartıp, olay yerinden hazır bekletilen sağlık ekiplerine teslim etti. Yaralılardan durumu ağır olan bir kişi, yapılan ilk müdahalesinin ardından ambulansla İstanbul Üniversitesi, İstanbul Tıp Fakültesi Hastanesi’ne kaldırılırken, diğer 2 yaralı da çevredeki hastanelere sevk edildi. Yangına müdahale ederken dumandan etkilenen bir itfaiye eri de olay yerinde hazır bekletilen ambulansa alındı.

KOMŞU DÜKKANDAKİ KÖPEK DE KURTARILDI

Alevlerin sirayet ettiği bitişikteki dükkanda mahsur kalan bir başka köpekte, vatandaşlar tarafından işyerinin camları balyoz ve kazmalar yardımıyla kırılarak kurtarıldı. İçeriye giren bir vatandaş tarafından kurtarılan köpek daha sonra dumandan etkilenmemesi için olay yerinden uzaklaştırıldı. Yaklaşık yarım saatte kontrol altına alınan yangın sonucu, iki işyerinde de maddi hasar meydana gelirken, yangının çıkış sebebi ise araştırılıyor.

DHA

Yayınlanma Tarihi:09:26,