Sözcü Plus Giriş

Kredi kartı kurbanıyım!

İstanbul'da banka soydukdan 10 dakika sonra motosikletli polislerce yakalanan Osman A., "Kredi kartı borcu suç işletti" dedi.

Güncellenme: 18:19, 08/05/2015
Kredi kartı kurbanıyım!

Habip ATAM (SÖZCÜ)
Zanlının daha önce de başka bir şubeyi soyduğu ortaya çıktı. Şişli, Sıracevizler’deki kurusıkı tabancayla bir banka şubesine giren maskeli soyguncu, tabancasını aldığı güvenlik görevlisini etkisiz hale getirdi. Eylem sırasında, “Bunu çocuğum için yapıyorum. Paraları çantaya doldurun” dediği öğrenilen zanlı, gişeden 235 bin lira aldı. Taksiye binerek kaçmak isteyen soyguncu, olaydan 10 dakika sonra İstanbul Emniyeti’ne bağlı motosikletli ekiplerce Feriköy’de yakalandı.

Şişli'deki banka soygunu kamerada!

Şişli’deki banka soygunu kamerada!

 

İKİNCİ SOYGUNU
Asayiş Şube Müdürlüğü Gasp Büro Amirliği’ne götürülen Osman A.’nın geçtiğimiz yıl başka bir banka şubesini soyduğu belirlendi. Esenyurt’ta 24 Temmuz’da gerçekleşen o olayda, bankaya giren zanlı, silahını doğrulttuğu gişe görevlisinden 12 bin Euro, bin 600 Dolar, 4 bin Sterlin ve 12 bin lira alıp kaçtı.

Şişli'de banka soygunu

Şişli’de banka soygunu

 

İTİRAF ETTİ
Her iki eylemi de itiraf eden Osman A., sorgusunda, kredi kartı borcundan dolayı psikolojisinin bozulduğunu ve bu nedenle soygun yaptığını söyledi. Emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen Osman A.’nın,  suç kaydının olmaması dikkat çekti.

Oyuncak tabancayla banka soydu!

Oyuncak tabancayla banka soydu!

Yayınlanma Tarihi:18:17,