Sözcü Plus Giriş

Levent Gök’ten seçim uyarısı

CHP'li Levent Gök, seçimlere yönelik bir iddiada bulundu. "Sandıklara atılan oyların değiştirilmesine kadar her şeyi yapacaklardır” dedi.

Güncellenme: 09:35, 28/05/2015
Levent Gök’ten seçim uyarısı

CHP Grup Başkanvekili Levent Gök, bu seçimin “iktidarın her türlü seçim hilesine” en yüksek oranda deneyeceği bir seçim olacağını iddia ederek, “Sandıklardaki sonuçların değiştirilmesinden tutun sandıklara atılan oyların değiştirilmesine kadar her şeyi yapacaklardır” dedi.

Gök, seçim güvenliği konusunda ANKA'ya yaptığı açıklamada çarpıcı iddialarda bulundu.

“SANDIKLARDAKİ SONUÇLARIN DEĞİŞTİRİLMESİNDEN TUTUN HER ŞEYİ YAPACAKLAR”
Seçim hilelerine değinen Gök, şunları söyledi:
“Her türlü şeyi yapacaklar. Seçim hilelerinde bir kere bunlar seçimi manipüle edecek her türlü yöntemi şu anda oluşturmaya çalışıyorlar, tüm devlet bürokrasisiyle, valiler, emniyet müdürleri, kaymakamlar herkes bu işin içinde, ‘AKP'ye nasıl seçimi kazandırırızın' telaşı içerisinde.

“YANİ BİR SANDIK BİRLEŞME TUTANAĞINA GELENE KADAR HER TÜRLÜ HİLEYİ YAPABİLİRLER”
Sandıklardaki sonuçların değiştirilmesinden tutun sandıklara atılan oyların değiştirilmesine kadar her şeyi yapacaklardır. Yani bir sandık birleşme tutanağına gelene kadar her türlü hileyi yapabilirler. Bunun örneklerini gördük. Bu seçim Türkiye tarihinin iktidarın her türlü seçim hilesine en yüksek oranda deneyeceği bir seçim olacaktır.

YSK'YI TOPA TUTTU
YSK seçimlerin adil ve tarafsız geçmesini engelleyen kararlar almaktadır. Cumhurbaşkanı'nın miting meydanlarında muhalefet partilerini eleştirmelerine ve bunun yayınlanmasına ses çıkartmamaktadır tam tersine Cumhurbaşkanı'nın devlet olanaklarıyla miting yaparak seçim gününe kadar miting yapmasının önünü açmıştır. YSK şimdiden seçimlere şaibeyi bizzat kendisi karıştırmıştır, YSK'ya da güvenmiyoruz.”