Sözcü Plus Giriş

İZMİRLİ Gamze Akbaş, “Oğlum Atakan için yaşamak istiyorum” çığlığıyla biranda Türkiye’deki lösemi hastalarının sesi oldu. 20 bin kişi kan vermek için sıraya girdi. İtalya’dan bulunan donörden alınan ilikle yaşama tutunan ve oğluna kavuşan Gamze, kullandığı ilaçların bağışıklık sistemini çökertmesi yüzünden sağlık durumunun kötüleşmesi üzerine kaldırıldığı hastanede hayatını kaybetti.

İzmir’de mutlu bir evliliği olan bankacı Gamze Akbaş, 2009 yılında yakalandığı lösemiden, kendi vücudundan yapılan nakille hayata bağlanmaya çalıştı. Ancak beş yıllık bekleme süresi içerisinde hastalığı ikinci kez nükseden Gamze’yi, oğluna bıraktığı “Oğlum Atakan için yaşamak istiyorum” mektubuyla tüm Türkiye tanıdı ve lösemi hastalarının sesi oldu. 20 bin kişi ona ilik verebilmek için kan verdi. Yapılan tetkikler sonrasında İtalya’da buluna donörden alınan ilikle Gamze Akbaş, yaşama tutundu. Çok sevdiği oğlu Atakan’a, eşi Emrah’a kavuştu.

KULLANDIĞI İLAÇLARLA VUCUDUN BAĞAŞIKLIK SİSTEMİ ÇÖKTÜ

Gamze Akbaş’ın mutluluğu kullandığı ilaçların vucudunda yarattığı tahribatla kısa sürdü. Tedavi sürecinde, kullanılan ilaçların ve tedavi yöntemlerinin vücudunu yorgun düşürmesiyle, Gamze’in akciğerlerinde de sorun çıktı. Vücudun bağışıklık sisteminin çökmesi üzerine bir dizi rahatsızlık nedeniyle hastaneye kaldırılan Gamze Akbaş, bugün, akşam saatlerinde hayatını kaybetti.

KARŞIYAKA’DA TOPRAĞA VERİLECEK

Acı haber, yakınlarını ve onun hayata bağlanmasıyla sevince boğulan hemen herkese büyük üzüntü yaşattı. Gamze Akbaş’ın cenazesinin, yarın Karşıyaka Ali Gültekin Camisi’nde öğle vakti kılınacak cenaze namazının ardından Doğançay Mezarlığı’nda toprağa verileceği öğrenildi.

Yayınlanma Tarihi:21:53,